Policie vyšetřuje pokus o vraždu dvou lidí v Orlové na Karvinsku. Devětapadesátiletý podezřelý se je podle policie pokusil v noci na úterý zabít založeným požárem, sám při tom zemřel. O případu informovala mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská. Doplnila, že všichni tři lidé byli příbuzní.
Policisté a hasiči zasahovali v úterý v brzkých ranních hodinách u požáru domu v Orlové. „Po příjezdu policistů byly dvě osoby, muž a žena, mimo objekt,“ řekla. Policisté měli navíc informaci, že v hořícím domě může být další člověk. „Po uhašení požáru bylo uvnitř vskutku nalezeno tělo devětapadesátiletého muže bez známek života,“ řekla.
Na místo policisté přivolali specialisty z oborů chemie a kriminalistické techniky a expertiz. Dorazil i psovod se služebním psem vycvičeným na vyhledávání hořlavin. „Karvinští policisté zjistili informace nasvědčující podezření ze závažného trestného činu. Pokus dvojnásobné vraždy nyní řeší krajští kriminalisté. Poškozenými jsou muž a žena z domu. Podezřelým je zemřelý muž, který rovněž dům užíval,“ uvedla Štětínská.
Narušené mezilidské vztahy stály i za výbuchem plynu v panelovém domě ve Frenštátu pod Radhoštěm 17. února 2013. Plyn pustil a zapálil sedmapadesátiletý Antonín Blažek. O život tehdy přišlo šest lidí, včetně tří dětí. Sedmá oběť zemřela na následky zranění v roce 2014. Tragédii způsobil psychicky labilní muž, jenž se chtěl pomstít svému okolí. Sám při ní také zahynul.
zdroj: ČTK

















