• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Oblíbenou tradici zhatil covid! Silvestrovský sjezd s pochodněmi na Špičáku nebude

    29.12.2021

    Horská služba Šumava se letos jako tradičně nerozloučí s končícím rokem tradičním sjezdem s pochodněmi po nejprudší sjezdovce Šance na Špičáku. Poslední den roku se každý rok vydává z vrcholku zhruba 40 členů šumavské horské služby a lyžařů. Loučení se starým rokem přihlížejí stovky návštěvníků hor i místních.

    Za epidemie covidu-19 nepovažuje horská služba takto masovou akci za vhodnou, řekl její náčelník Michal Janďura. „Rozhodli jsme, že silvestrovský sjezd pořádat nebudeme. Obvykle se přijde podívat až 1500 hostů,“ uvedl.

    Tradice silvestrovského sjezdu na Špičáku sahá až do roku 1948, kdy byla na Šumavě založena horská služba. Tehdy ještě nebyly svahy Špičáku zalesněny tak jako dnes, silvestrovský sjezd se odehrával zhruba tam, kde se nyní nachází sjezdová trať číslo dvě. „Letos se tam tedy nerozloučíme zvoláním, kterým každoročně vítáme rok nový: Hodně štěstí v novém roce, ať se vám vše vydaří, to vám přeje horská služba a šumavští lyžaři. Věříme ale, že milovníci hor a naši příznivci důvody pochopí,“ dodal náčelník šumavské horské služby.

    Zdroj :ČTK


    Témata:

    Nepřehlédněte