Obyvatelé bouchali na dveře a křičeli o pomoc! Bytový dům v Holešově zachvátil požár

20.9.2022
Simona Knotková

V Holešově na Kroměřížsku hořelo v noci na úterý v bytovém domě. Starší muž se při požáru nadýchal kouře a skončil v péči zdravotníků. Dva lidi bylo nutné z domu evakuovat. Hořel byt ve čtvrtém patře domu.

Krátce před 0:45 podle něj hasiči přijali oznámení, že v jednom z bytů v domě na ulici Novosady je slyšet naříkání a bouchání. Otevřít jej vyrazili holešovští hasiči. „Během jízdy nám bylo sděleno, že byla slyšet rána a že v bytě začalo hořet,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

K požáru následně vyjíždělo dalších pět profesionálních a dobrovolných jednotek. „Po příjezdu na místo byli obyvatelé domu venku. Vyběhli jsme do čtvrtého patra a násilně otevřeli dveře bytu. Na chodbě bytu ležel starší muž, který se nadýchal zplodin hoření. Muže jsme vytáhli a začali hasit jedním útočným proudem vody. Muž byl při vědomí a dýchal. Předali jsme ho do péče Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje,“ uvedl Žemlička.

Z balkonu v pátém patře podle něj volali na hasiče dva lidé, ať je zachrání. „Požár už byl v té době lokalizován. Obě osoby byly evakuovány z domu vnitřním schodištěm,“ uvedl mluvčí. Následně hasiči všechny byty zkontrolovali a prostor odvětrali.

Po 02:00 se mohli obyvatelé domu vrátit do svých bytů. „Na dohlídku zůstala místní jednotka dobrovolných hasičů,“ doplnil mluvčí. Proč začalo hořet a jak vysokou způsobil požár škodu, ještě není jasné. Zjišťování příčin vzniku požáru bude pokračovat v úterý dopoledne.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte