Obyvatelé Frýdku-Místku sami vyberou lokalitu, kterou má město upravit

5.2.2023
Doris Drienová

Město Frýdek-Místek zahájilo další ročník participativního projektu nazvaného Zapoj F-M. Lidé si mohou vybrat jednu lokalitu, kterou město následně nechá upravit. Na výběr mají z devíti míst. Novinkou druhého ročníku byla možnost zasílání tipů na konkrétní místo obyvateli, řekla mluvčí magistrátu Jana Musálková Jeckelová.

Do proměny vítězné oblasti město investuje zhruba milion korun. „Ve druhém ročníku participativního projektu město opět vyzývá občany, aby se účastnili přípravy proměny. Tentokrát lidé mohli nově zasílat nápady na konkrétní místa dle svého uvážení. Nejčastěji měli zájem o vybudování dětského hřiště nebo o úpravu různých nevyužívaných zákoutí,“ uvedla mluvčí.

V pilotním ročníku vybírali lokality pro zvelebení členové Komise pro územní plánování a architekturu, obyvatelé si následně vybrali proměnu lokality Zátiší. „Tentokrát mohli občané po určitou dobu zasílat své nápady na e-mail, všechny jsem je shromáždila a teprve poté komise vybrala ty nejvhodnější tipy. Podněty nezařazenými do projektu se budou zabývat příslušné odbory,“ uvedla hlavní architektka města Lucie Šidlová.

Obyvatelé města mohou pro jednu z navržených lokalitu hlasovat prostřednictvím aplikace Munipolis nebo na předtištěných lístcích, které jsou k dostání na informacích magistrátu v Radniční ulici.

zdroj: ČTKNepřehlédněte