Obyvatelé Opavy budou vybírat z různorodých nápadů na zlepšení města

16.5.2022
Redakce

Obyvatelé Opavy budou v participativním rozpočtu vybírat stejně jako loni z 11 nápadů. Původně jich lidé přihlásili více. Pět jich ale nesplnilo formální požadavky, a úředníci je vyškrtli. O těch, mezi které město rozdělí 1,5 milionu korun, rozhodnou lidé v hlasování od začátku června.

„Některé projekty jsme z procesních důvodů museli vyřadit. Jednalo se například o příliš nízkou cenu, za kterou nebylo možné nápad realizovat,“ uvedl náměstek primátora Petr Orieščík.

Dodal, že nápady jsou různorodé a už se zdaleka nejedná jen o stavbu dětských hřišť. „Tak tomu bylo v minulosti. Nyní ale lidé přicházejí se zajímavými projekty. Například vybudování potůčku, brány na osvěžení, posezení či polep autobusových zastávek,“ řekl náměstek. Dodal, že město všechny nápady zveřejní 1. června. Lidé pak z nich budou moci hlasováním dva týdny vybírat. Už 15. června radnice zveřejní výsledky.

Hlasování o nápadech jak vylepšit život ve městě se bude odehrávat pouze elektronicky, a to na webových stránkách města www.opava-city.cz.

V minulých letech lidé v hlasování například vybrali taneční parket pod širým nebem a sprchy na vodní mlhu. Předloni obyvatelé Opavy zvolili z devíti navrhovaných investic stavbu dětského hřiště. Za více než milion korun vzniklo v areálu mateřské školy Čajkovského.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte