• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Obyvatelé Vinohrad a Nuslí si mohou na Folimance protáhnout kostru

    9.11.2018

    Po úspěšném projektu sportovního hřiště pro venkovní posilování v Riegrových sadech otevřela Praha 2 v říjnu další hřiště v městském parku. Na ploše 120 m2 čeká na sportovce 11 sestav umožňujících komplexní posilování, gymnastické cviky a sestavy pro street workoutové cvičení.

    Street workout je cvičení s vlastní vahou těla ve venkovním prostředí, které se v poslední době – zejména mezi mladými lidmi – začíná těšit stále větší oblibě. Jedno z hřišť, které Praha 2 postavila již před čtyřmi lety v Riegrových sadech, je využíváno nejen v letních měsících, ale téměř celoročně.

    „Úspěch venkovní posilovny nás příjemně překvapil a potěšil, reakce lidí jsou velmi pozitivní. Jsou chvíle, kdy je hřiště obsazené a kapacita nestačí. A protože chceme oživit také dolní část Vinohrad, kam patří park Folimanka, a Nusle, rozhodli jsme se udělat hřiště pro street workout tady na Folimance a také v Neklanově ulici,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová.

    Folimanka
    Folimanka
    (Fefík)


    Nepřehlédněte