Obžalovaný Dalibor Blažek do rady s Piráty nesmí. Jasná slova celorepublikového předsedy Pirátů Bartoše

10.11.2020
Jan Štoll

“Jednotlivé krajské organizace Pirátů si před volbami schválily své povolební strategie. Tedy dokument, který říká, s kým budou a nebudou Piráti po volbách spolupracovat. Tím se i naši nově zvolení krajští zastupitelé nyní musí řídit,” dal jednoznačné stanovisko k řešení situace Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany. Jednoznačně tak padá, že by se Dalibor Blažek stal radním budoucí koalice Karlovarského kraje.

Povolební strategie Pirátů v Karlovarském kraji totiž vylučuje účast obžalované osoby v souvislosti s vykonáváním veřejné funkce.

„Za člena rady nechceme žádnou osobu obžalovanou z trestného činu spáchaného v souvislosti s výkonem veřejné funkce, nebo která je v dlouhodobém střetu zájmů,“ uvádí se doslova v Povolební strategii pro volby do zastupitelstva Karlovarského kraje v roce 2020. Ta je nedílnou součástí volebního programu a kandidáti se zavázali k jejímu dodržování. To ovšem vylučuje Dalibora Blažka z rady Karlovarského kraje. Ten totiž už několik let figuruje jako obžalovaný v kauze korupce při pronájmu pozemků pro kasino v Aši, kde je zároveň starostou.

Koalice Petra Kulhána doposud podle našich informací počítala s tím, že by obžalovaný Dalibor Blažek (hnutí Místní) v radě kraje zasedl právě výměnou za podporu koalice. Existuje sice varianta, že by se spokojil s pozicí uvolněného zastupitele, ale tahle varianta je značně potupná pro zatím ještě současného radního. Stejně tak je ve hře, že se ještě změní síly ve dvou koaličních variantách, které jsou rozjedené. Rozuzlení této šachové partie se dá očekávat v příštích dnech.Nepřehlédněte