Očkovací místo v Klatovech se po čtvrt roce vrací do kulturního domu

2.12.2021
Andrea Jančová

V Klatovech se přesouvá velké očkovací centrum. Po čtvrt roce se v úterý 7. přesune znovu do kulturního domu Družba. Důvodem je potřeba znovu maximálně zvýšit kapacity očkovacího místa při rostoucím zájmu o očkování proti covidu-19. V kulturním domě je také dostatek prostoru pro dodržování požadovaných odstupů.

Do přestěhování se očkuje stále v budově Polikliniky B pod areálem nemocnice, potvrdil mluvčí Nemocnic Plzeňského kraje Jiří Kokoška.

„V posledních dnech a týdnech opět roste zájem o očkování, ať už třetími, posilujícími dávkami, nebo mezi lidmi, kteří zatím očkováni nejsou. Navíc se u rizikových skupin zkracuje interval mezi podáváním druhé a posilující dávky na pět měsíců, což vytváří další velký tlak na očkovací místa,“ řekl Kokoška. Nemocnice proto podle něj požádala město o opětovné zapůjčení prostoru v domě kultury. „A bohužel vše nasvědčuje tomu, že ani letošní zimní sezona nebude úplně plesová, a město nám tedy mohlo vyjít vstříc. Za to samozřejmě opět děkujeme,“ řekl Kokoška.

Klatovský kulturní dům byl prvním místem v kraji, kde se začalo očkovat mimo zdravotnická zařízení. Provoz očkovacího místa tam kraj s nemocnicí zahájil 26. ledna, provoz ukončilo 19. srpna a poté se očkovalo zas jen v nemocnici. V kulturním domě za necelých sedm měsíců podali zdravotníci přes 40.000 dávek vakcíny.

Zájemci o očkování budou mít i nyní před kulturním domem k dispozici parkovací místa. Vcházet se bude hlavním vchodem, imobilní lidé budou moci využít zadní vchod a výtah. Očkovat se bude v hlavním sále. Vstupní registrace bude v předsálí. K očkování je třeba se zaregistrovat přes Centrální rezervační systém a vybrat si termín podle nabídky očkovacího místa. Očkování bez registrace bude i nadále výhradně v pátek od 8:00 do 13:00. „Příchozí ale musí počítat s tím, že bez rezervace na konkrétní termín budou na očkovacím místě čekat ve frontě. Proto všem stále doporučujeme se registrovat a rezervovat,“ dodal mluvčí.

V Plzeňském kraji s 590.000 obyvateli se nechalo alespoň první dávkou očkovat 362.124 lidí, tedy 61,4 procenta všech obyvatel a necelých 70 procent obyvatel starších 12 let, kteří mohou očkování podstoupit

Zdroj :vz/TZNepřehlédněte