ODS a lidovci mají šanci získat hejtmana Karlovarského kraje, hnutí ANO dalo funkci k dispozici

5.11.2020
Jan Štoll

„Z pozice lídra vyjednávání nové budoucí koalice pro Karlovarský kraj, kterému vítěz voleb nabídl pozici hejtmana, vyzýváme zástupce všech demokratických stran zvolených do zastupitelstva Karlovarského kraje k jednání o budoucí koalici,“ uvedl dnes v prohlášení Karel Jakobec lídr kandidátky za ODS/KDU-ČSL s podporou Strany soukromníků.

Hnutí Ano se tak vzdalo postu hejtmana, o jménech se bude ještě jednat.

„O hejtmanovi hodláme ještě v rámci našeho uskupení jednat a je tak možná varianta, že se jím stane buď zástupce ODS, nebo zástupce KDU-ČSL. Proto znovu vyzýváme všechny demokratické strany, které ještě dnes oslovíme a pozveme znovu ke stolu,“ dodal Jakobec.

„Pokud představitelé ostatních demokratických stran myslí vážně svou starost o náš kraj, nebudou tato jednání blokovat na úkor osobních ambicí o jednotlivé pozice ve vedení kraje. Považujeme tento postup za nejsprávnější v situaci, kdy se některé strany snaží pouze za každou cenu vyšachovat vítěze voleb a nerespektovat volební výsledek,“ pokračuje Jakobec v prohlášení.

„Krok od hnutí ANO, kdy dalo k dispozici pozici hejtmana pro naši koalici, vnímáme jako pokus pro odblokování patové situace a konstruktivní snahu o postavení nového vedení našeho kraje,“ dodává.

Když vedl Karlovy Vary, vznikly kauzy za desítky milionů. Teď má být hejtmanem

Uskupení reprezentuje 20 hlasů budoucí koalice s cílem postavit odpovědné a odborné vedení kraje.

„Nejdůležitější je z našeho pohledu program budoucího vedení kraje, který musí být postaven na hospodárnosti, odbornosti a kvalitním rozvoji našeho kraje,“ uzavřel Jakobec.Nepřehlédněte