Ohňostroj na přelomu roku pořádá jen část středočeských měst

31.12.2019
Ondřej Matěj Hrubeš

Barevná světla rozsvítí nebe nad největším středočeským městem na Nový rok od 18:00. Už podruhé nechá vedení Kladna ohňostroj odpálit u náměstí Sítná. „My bychom rádi oslovili obyvatele s tím, aby zbytečně nepráskali rachejtle,“ uvedl kladenský primátor Dan Jiránek (ODS). Lidé se podle něj mohou přijít podívat na velký ohňostroj a sami nemusí pyrotechniku nakupovat. Podle primátora by to mimo jiné omezilo během dne hluk, který děsí některé děti i zvířata.

Tradiční ohňostroj nebude chybět ani v Rakovníku, a to na autobusovém nádraží, 1. ledna od 19:00. Naopak v Mělníku ohňostroj každoročně doprovází zářijové vinobraní, na přelomu roku jej proto město nepořádá.

V Kolíně se bude konat ohňostroj 1. ledna v 18:00, tradičně bude odpalován z lávky. V Mladé Boleslavi bude ohňostroj součástí plánovaných oslav, které započnou 31. prosince ve 21:00 na Staroměstském náměstí. Naopak v Poděbradech čeká občany změna, ohňostroj se už neuskuteční jako součást silvestrovských oslav, ale až 1. ledna v 17:00 na ostrově.

V Kutné Hoře se uskuteční novoroční oslavy 1. ledna od 15:00 na prostranství před chrámem svaté Barbory a Jezuitskou kolejí. Připraveno bude vystoupení zpěváka Vlasty Horvátha, novoroční pozdrav přednese starosta Josef Viktora (ANO). Světelná show vypukne v 17:10. Také v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi 1. ledna v 18:00 odpálí ohňostroj z lávky nad zdymadlem.

Naopak v Příbrami nebo Benešově s ohňostrojem nepočítají. „Město nic nechystá,“ řekla ČTK tajemnice benešovské radnice Magda Zacharieva. Soukromé ohňostroje ale určitě budou, odpalují se například na Karlově. Podobná praxe je i v Berouně, kde radnice novoroční oslavy také neplánuje. „Město nepořádalo ohňostroje ani v minulých letech,“ uvedla mluvčí berounské radnice Jitka Soukupová.

ČTKNepřehlédněte