Okradli seniora, tentokrát o pneumatiky a kanystr nafty

23.1.2023
Jaroslav Svoboda

Případů, kdy se zejména senioři stanou oběťmi zákeřných zlodějů, stále přibývá. Ve většině případů se jedná o finanční podvody a podobně, ovšem brněnští policisté nyní řeší vloupání do domu jednoho pětasedmdesátiletého seniora, kterému odcizili pneumatiky i s disky a kanystr benzinu.

K události došlo v Modřicích nedaleko Brna, kde si neznámý pachatel nejdřív vytipoval rodinný dům pětasedmdesátiletého seniora. Asi se chtěl dobře připravit na letní motoristickou sezónu, navíc se mu na místě zalíbila i motorová pila, kterou si připravil, ale už nestačil odnést.

„Na pozemek se dostal po poničení vstupní brány, přičemž poškodil její elektrický pojezd. Na pozemku odcizil tři sady značkových pneumatik i s litými disky. K tomu sebral kanystry s naftou. K odnosu si připravil i motorovou pilu. Tu ale asi ve spěchu na místě zapomněl,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Seniorovi tak způsobil škodu skoro sto tisíc korun. Policisté proto varují, aby se každý dobře zabezpečil své obydlí, základem jsou kvalitní dveře a zavírání i tzv. ventilaček.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte