Olomoucká Trikolora bude mít společnou kandidátku s SPD

24.5.2022
Redakce

Hnutí Trikolora půjde do komunálních voleb v Olomouci společně s SPD. Olomoucká Trikolora to oznámila na sociálních sítích. Lídrem společné kandidátky bude podle informací Deníku N bývalý poslanec SPD Pavel Jelínek. Na svých kandidátkách pro komunální volby v Olomouci pracují i další strany. Většina z nich už vybrala svého lídra a postupně oznamují složení kandidátek. Volby se konají ve druhé půlce září.

„Vyslyšeli jsme volání po sjednocení vlasteneckých hnutí a připravili na podzimní volby skvěle poskládanou kandidátku z odborníků na jednotlivé oblasti municipální problematiky. Věřím, že tato společná kandidátka bude mít úspěch a přinese našemu městu kvalitní zastupitele,“ komentoval Jelínek předvolební spolupráci SPD a Trikolory v Olomouci.

Přípravy kandidátek pro komunální volby v Olomouci jsou v plném proudu. Primátor Olomouce Miroslav Žbánek bude jako jednička kandidátky hnutí ANO obhajovat funkci v čele radnice. Memorandum o předvolební koalici Spolu pro komunální volby v Olomouci nedávno podepsali zástupci ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Lídrem chystané společné kandidátky bude primátorova náměstkyně Markéta Záleská (ODS).

Hnutí STAN vytvoří pro komunální volby v Olomouci společnou kandidátku se Zelenými. V jejím čele stane olomoucká zastupitelka a vysokoškolská pedagožka Andrea Hanáčková za STAN. Hnutí spOLečně povede do voleb primátorův náměstek Otakar Bačák. Hnutí ProOlomouc půjde do zářijových komunálních voleb v Olomouci společně s Piráty. Lídrem chystané společné kandidátky bude předseda ProOlomouc a zastupitel Tomáš Pejpek. KSČM do čela kandidátky vybrala Liběnu Večeřovou.

Komunální volby v Olomouci vyhrálo před čtyřmi lety ANO, získalo 14 mandátů. Druhé skončilo ProOlomouc s šesti mandáty, třetí koalice Piráti a Starostové rovněž se šesti zastupiteli. Čtvrtá ODS získala pět mandátů, čtyři pátá KDU-ČSL. Šesté skončilo hnutí spOLečně se třemi mandáty. Sedmou příčku obsadila koalice SPD a SPOZ rovněž se třemi zastupiteli. Na osmém místě skončila KSČM se dvěma mandáty. Devátá ČSSD získala dva mandáty. Koalici po volbách vytvořilo ANO společně s ODS, KDU-ČSL a hnutím spOLečně.

zdroj: čtkNepřehlédněte