Oloupil řidiče o auto, při zatýkání pokousal policistu

2.12.2022
Jaroslav Svoboda

Situace jako z akčního filmu byla v úterý k vidění v ulicích Valašského Meziříčí. Osmadvacetiletý muž tam oloupil o auto projíždějícího řidiče. Když ho pak policisté zatýkali, jednoho z nich pokousal. Teď mu hrozí až dvanáct let za mřížemi.

K události došlo krátce po sedmnácté hodině v ulicích Valašského Meziříčí.

„Muž vběhl před projíždějící osobní automobil, jehož řidič musel nuceně zastavit.  Muž si následně lehnul na kapotu, na což řidič logicky reagoval tak, že vysednul z vozu a snažil se jej odtáhnout. Muž toho však využil a skrze dveře spolujezdce se dostal až za volant automobilu. A přestože se provozovatel vozidla ještě snažil vytáhnout klíče ze zapalování, nedokázal již zabránit tomu, aby se nyní již obviněný muž rozjel,“ popsal událost policejní mluvčí Petr Jaroš.

Že se muž nebál ničeho dokládá i fakt, že po několika metrech řidiče za jízdy vystrčil z vozidla a ujel. Řidič pak zůstal ležet na silnici a jeho zranění si vyžádalo lékařské ošetření.

Agresivní lupič ujel ještě několik stovek metrů, auto zastavil a dál chtěl pokračovat autobusem. Protože se ale choval jako smyslů zbavený, z autobusu ho vykázali.

„Muž pravděpodobně ovlivněný návykovými látkami následně vběhnul do nedaleké prodejny, ve které pokračoval ve svém neurvalém chování. To už byla na cestě i policejní hlídka, která muže krátce poté za použití donucovacích prostředků zpacifikovala. Při tom však agresor jednoho ze zasahujících policistů pokousal,“ dodal mluvčí Jaroš.

Lupiči teď hrozí až dvanáctiletý trest odnětí svobody. V pátek dopoledne proběhlo u vsetínského okresního soudu vazební zasedání, jehož výsledkem byl transport obviněného do ostravské vazební věznice.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte