• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Ondřej G. Brzobohatý exkluzivně pro Náš REGION o volbách: “Tohle už zavání slušným průserem!”

  19.10.2017
  Redakce

  Známý hudebník Ondřej Gregor Brzobohatý dva dny před volbami udělal něco, co ještě nikdy neučinil. Vydal se na pole politiky a otevřeně varuje před volením podle něj nedemokratických uskupení a stran. Ohrožení demokracie a svobody mohou podle něj přinést komunisté, SPD Tomia Okamury a hnutí ANO Andreje Babiše. Velmi podrobně svůj postoj vysvětlil na svém Facebooku a Našemu regionu ho osobně potvrdil. 

  “Svět obsahuje podle mě mnohem půvabnější věci, ke kterým se lze vyjádřit nebo které komentovat, než je právě politika…,” těmito slovy uvádí rozsáhlou úvahu o tom, proč jsou některé strany u moci nebezpečnější než jiné. A na paškál si vzal hned tři z nich.

  FOTO: Ondřej G. Brzobohatý exkluzivně pro Náš region o volbách: “Tohle už zavání slušným průserem!”

  Ondřej G. Brzobohatý exkluzivně pro Náš region o volbách: “Tohle už zavání slušným průserem!” - Ondřej BrzobohatýOndřej G. Brzobohatý exkluzivně pro Náš region o volbách: “Tohle už zavání slušným průserem!” - ondřej brzobohatý 8Ondřej G. Brzobohatý exkluzivně pro Náš region o volbách: “Tohle už zavání slušným průserem!” - ondřej brzobohatý 7Ondřej G. Brzobohatý exkluzivně pro Náš region o volbách: “Tohle už zavání slušným průserem!” - ondřej brzobohatý 6Ondřej G. Brzobohatý exkluzivně pro Náš region o volbách: “Tohle už zavání slušným průserem!” - ondřej brzobohatý 5
  Další fotky
  Ondřej G. Brzobohatý exkluzivně pro Náš region o volbách: “Tohle už zavání slušným průserem!” - ondřej brzobohatý 4Ondřej G. Brzobohatý exkluzivně pro Náš region o volbách: “Tohle už zavání slušným průserem!” - Ondřej brzobohatý 3Ondřej G. Brzobohatý exkluzivně pro Náš region o volbách: “Tohle už zavání slušným průserem!” - ondřej brzobohatý 2

  Ideologie komunismu je podle něj virus společnosti, který má celosvětově na svědomí 100 miliónů obětí. A stejně ho pořád v naší zemi volí nemalé procento lidí.

  Okamurova strana pak sbírá hlasy vystrašených lidí, které sama naočkovává strachem z islamistů. Jde o demagogický a nedemokratický postup velmi podobný tomu, jakým se k moci dostali nacisté.

  A Babiš je kouzelník, který porušil několik zákonů české politiky. Do politiky vstupoval, i když byl veden jako agent komunistické tajné policie, je trestně stíhaný kvůli dotačnímu podvodu na Čapím hnízdě a finanční zpráva vyšetřuje možný únik na daních kvůli korunovým dluhopisům. On sám představuje vše, co v každém rozhovoru napadá.

  Výzva Brzobohatého se velmi rychle šíří. Během jediného dne ji sdílelo skoro 1000 dalších lidí a vzbudila diskusi stovky lidí přímo pod příspěvkem. Zda bude mít na volby nějaký vliv, Ondřej G. Brzobohatý neví, ale podle jeho slov ”je lepší udělat alespoň něco než nic”.

  Text, který Ondřej publikoval na svém Facebooku, si v plném znění můžete přečíst zde.  Nepřehlédněte