Ondřej Prokop novým šéfem pražské ANO

11.1.2022
Redakce

Novým předsedou pražského ANO se stal pražský zastupitel a předseda zastupitelů ANO na magistrátu Ondřej Prokop. Ve funkci nahradil Miroslava Nauče, který hnutí v Praze vedl od loňského srpna. V letech 2014 až 2018 ANO v Praze vládlo spolu s ČSSD a Trojkoalicí a primátorkou byla Adriana Krnáčová (ANO).

Sněm zvolil také místopředsedy hnutí v Praze. Prvním místopředsedou se stal Vojtěch Ryvola a řadovými místopředsedy Martin Benkovič, Tomáš Mysliveček a Zdeněk Kučera. „Věřím, že pokud jako organizace budeme táhnout za jeden provaz a tvrdě to odpracujeme, uděláme v hlavním městě skvělý výsledek. Od roku 2014 jsme odvedli spoustu práce, rozjeli spoustu projektů a změn, na které můžeme dál navazovat. Rozhodně se máme čím pochlubit, vždy pracujeme pro lidi, ale často už naši práci neumíme lidem ukázat,“ myslí si Prokop.

Jako předseda krajské organizace se chce zaměřit na zvýšení sebevědomí členské základny a pak zejména na podzimní komunální volby. Prokop také zkritizoval současné vedení Prahy. „Piráti měli celé volební období šanci ukázat, že jejich soustavná opoziční kritika předchozího vedení magistrátu nebyla jen prázdná slova. Potvrdilo se ale to, čeho jsme se obávali. Praha stagnuje, neinvestuje a jede v podstatě jen ze setrvačnosti. Existující velké projekty se nepodařilo téměř posunout a žádné nové se nepřipravují,“ uvedl.

Prokop ve funkci nahradil zastupitele Prahy 15 Miroslava Nauče, který převzal vedení ANO v metropoli poté, kdy loni v srpnu skončil v čele Jan Říčař, který se rozhodl odejít z politiky. Říčař nahradil v roce 2017 velvyslance a bývalého ministra obrany Martina Stropnického. Komunální volby v roce 2018 v Praze vyhrála ODS, která má v 65členném městském zastupitelstvu 14 mandátů. Na druhém místě skončili Piráti, kteří mají 13 zastupitelů, stejný počet jako třetí Praha Sobě a čtvrté Spojené síly. ANO má 12 zastupitelů a spolu s ODS je v opozici. Koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil má většinu 39 mandátů.

čtkNepřehlédněte