Opava bude mít nový parkovací dům. Vyřeší se tím dlouhodobé problémy?

1.2.2021
Redakce

„Nový parkovací dům ve Skladištní ulic vyřeší problematické parkování u největšího železničního nádraží ve městě Opava východ. Přípravné a stavební práce si vyžádají dopravní omezení zejména právě ve Skladištní ulici. Nová budova, do níž se vejde až 210 aut, pak vyroste do druhé poloviny příštího roku,“ řekl.

Dalších 32 aut bude podle něj moci parkovat na novém pozemním parkovišti. „Čtyři parkovací místa vzniknou v prostoru Skladištní ulice pro takzvané rychlé odbavení. Počítá se i s postavením kolárny pro 30 bicyklů a s novým chodníkem vedoucím k podchodu k jednotlivým železničním nástupištím,“ dodal.

Bobování se stalo ženě osudným. Zemřela po nárazu do technického zařízení

Práce začnou druhý únorový týden. Od pondělí 8. února začnou pracovníci kácet stromy a bourat stávající oplocení. Od stejného data bude zrušena i možnost stání vozidel ve Skladištní ulici. Parkovací dům bude mít fasádu vytvořenou kombinací cihelného obkladu s imitací pohledového betonu a sítě z tahokovu. Stavba vyjde na zhruba 190 milionů, 85 milionů bude dotace, zbytek pak uhradí město.

Nový parkovací dům není jedinou stavbou svého druhu, kterou nyní opavská radnice připravuje. „Projektový tým usilovně pracuje i na přípravě další dopravní stavby, a to parkovacího domu na Masařské ulici. Ten by zjednodušil parkování v centru města,“ řekl primátor Tomáš Navrátil. Stavba tohoto parkovacího domu by podle něj mohla začít příští rok.

adp/ČTKNepřehlédněte