Opera na zámku v Jindřichově Hradci nabídne příběh divoké Carmen

18.8.2022
Jiří Bydžovský

Také v letošním roce připravuje město Jindřichův Hradec příznivcům opery pod širým nebem jedinečný zážitek. V sobotu 27. srpna uvede od 20:00 na III. nádvoří jindřichohradeckého státního hradu a zámku operu Georgese Bizeta Carmen. Představení se uskuteční v podání orchestru, sboru a baletu Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni.

„V režii Martina Otavy se v titulní roli představí sólistka opery Národního divadla v Praze mezzosopranistka Ester Pavlů, která právě roli Carmen na této scéně zpívá. V dalších hlavních rolích účinkují Philippe Castagner, Alžběta Poláčková a Jiří Rajniš. Orchestr řídí dirigent Jiří Štrunc,“ uvedla mluvčí města Eliška Čermáková

Opera Carmen je čtyřaktová opera, která v době svého uvedení v roce 1875 šokovala obecenstvo a způsobila skandál svým porušením dobových konvencí. Děj se odehrává v Seville v jihozápadním Španělsku a jejím okolí. Vypráví o tragickém příběhu Dona Josého, naivního vojáka, který je sveden úskoky ohnivé a zároveň svému osudu odevzdané cikánky Carmen.

Představení se uskuteční za každého počasí. Akci z rozpočtu podpořil Jihočeský kraj.

Zdroj:vzNepřehlédněte