• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Opilec se pokusil zabít dva známé, teď míří na 15 let za mříže

    Pražský vrchní soud potvrdil patnáctiletý trest pro muže, který se v opilosti pokusil zavraždit dva své známé. Incident se odehrál loni v Milovicích a jen zázrakem neskončil tragédií.

    Dramatický incident z loňského května v Milovicích na Nymbursku se dočkal soudního rozuzlení. Třiačtyřicetiletý Miroslav Slivka stráví příštích 15 let ve vězení za pokus o dvojnásobnou vraždu. Verdikt v úterý potvrdil pražský vrchní soud.

    Osudný večer začal nevinně – skupinka přátel popíjela pivo a tvrdý alkohol. Zábava se však zvrtla v násilí, když se Slivka pohádal se svými známými. V afektu vytáhl nůž a zaútočil. Jednomu z mužů se podařilo utéct, druhého však Slivka vážně poranil. Oběť utrpěla hluboké řezné rány na břiše a krku, ztratila asi dva a půl litru krve a musela podstoupit několik operací.

    Slivka se k činu přiznal, ale tvrdil, že neměl v úmyslu zabíjet. Podle své výpovědi byl v době útoku silně opilý a chtěl známé pouze vystrašit. Znalci odhadli hladinu alkoholu v jeho krvi na dvě promile. Motivem konfliktu byl údajně vztah napadeného muže s jeho přítelkyní, který Slivkovi připadal násilný.

    Zdroj: ČTK



    Nepřehlédněte
    13.2.2025
    Středočeský kraj

    Motorest v Kersku pohltily plameny