Opilý řidič se po dálnici řítil rychlostí 200 km/h, nejrychlejší ale nebyl

5.10.2022
Jaroslav Svoboda

V posledním týdnu se na dálnici D11 opravdu děly věci, v neděli se tam opilý řidič řítil téměř dvousetkilometrovou rychlostí, včera se pak našel další, který už střízlivý, jel rychlostí dokonce 231 km/h.

„V neděli krátce před dvanáctou hodinou policisté z dálničního oddělení Pravy na 97. km dálnice D 11 ve směru jízdy na Hradec Králové, změřili vozidlo Škoda, které se řítilo rychlostí 199 km/h. Dvaadvacetiletý řidič navíc usedl za volant opilý. Podrobil se orientační dechové zkoušce na alkohol s pozitivním výsledkem, když nadýchal 0,70 promile alkoholu. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz,“ uvedla mluvčí Šárka Pižlová.

Včera pak policejní hlídku přejelo vozidlo BMW, kterému policisté naměřili dokonce 231 km/h. „O pár kilometrů dál policisté 61letého řidiče předepsaným způsobem zastavili a provedli s ním silniční kontrolu. Muž se svým prohřeškem souhlasil a v současné době mu ve správním řízení hrozí pokuta od 5 do 10 tisíc korun a zákaz řízení od 6 měsíců do 1 roku,“ dodala mluvčí Pižlová.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte