Oprava chodníků a vozovek v Kroměříži pokračuje. Jde nám především o komfort a bezpečnost naši obyvatel, tvrdí Krejčíř

11.9.2021
Redakce

„Jde nám nejen o vzhled našeho města, ale především o komfort a bezpečnost jeho obyvatel. A proto věříme, že opravy občané uvítají i přesto, že přinesou dočasné omezení nebo komplikace. V letošním roce už byly dokončeny opravy chodníků ve Francouzské, Rostislavově a Nerudově ulici a hotová je oprava vozovky v Gorkého ulici,“ řekl Krejčíř.

V příštích dnech začne oprava chodníku v Talichově ulici před domy číslo 3733-36, 3676-77, 3512-13 a 3858-60. „Bude se měnit stará betonová dlažba 30 krát 30 centimetrů za zámkovou dlažbu o rozměrech 20 krát 20 centimetrů. Celková délka opravovaných chodníků v rámci této akce je 525 metrů,“ uvedl Miloslav Gerla z odboru služeb kroměřížské radnice. Práce zajistí Kroměřížské technické služby, město za mě zaplatí zhruba 4,2 milionu korun včetně DPH. Hotovo by mělo být do konce roku.

Kroměříž připravuje i opravu komunikace v místní části Postoupky v lokalitě k Věžeckému potoku a opravu vozovky v Čelakovského ulici v úseku od benzinové čerpací stanice k semaforům. Chystá i stavbu nové vozovky v ulici Elišky Krásnohorské, kde počítá s investicí 4,5 milionu korun.

zdroj: jv/ctkNepřehlédněte