Oprava průtahu Kladnem má začít brzy, smlouva je uzavřena

24.8.2018
Martin Solar

Průtah silnice číslo 118 prochází napříč Kladnem. Opraveny budou ulice Dukelských hrdinů, Generála Klapálka, Kročehlavská, v druhé části rekonstrukce i ulice Milady Horákové, Železničářů a Wolkerova. Vzniknou také dvě kruhové křižovatky a nový systém odvodnění. Při úpravách bude nutné i přeložit inženýrské sítě. „Zahájení stavby průtahu města Kladno už nic nebrání, může začít,“ uvedl krajský radní pro oblast dopravy František Petrtýl (ANO).

Po dokončení opravy by se měly zlepšit podmínky nejen pro řidiče, ale také pro cyklisty a chodce, přibudou například bezbariérové přístupy.

Na jaře nechalo vedení Kladna osadit některé rozbité silnice cedulemi upozorňujícími řidiče, že jde o krajské komunikace, za které nenese odpovědnost město. Na cedulích jsou nápisy „Tankodrom v péči Středočeského kraje“ nebo „Řidiči, pozor! Jedete po silnici v péči krajského úřadu“.

Kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno) tehdy uvedl, že město kraj na špatný stav krajských komunikací upozorňuje roky, aniž by se cokoli zásadního stalo. Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) kritiku odmítla a krok radnice označila za předvolební kampaň před komunálními volbami.

Opravu průtahu plánovalo už minulé vedení kraje. Přípravy se ale v minulosti zkomplikovaly. Vedení hejtmanství a kladenské radnice se neshodly, kdo za zpoždění může. Podle tehdejšího tvrzení kraje přípravu ztížily požadavky města, podle Kladna zase chybný postup při žádosti o územní rozhodnutí.

Zdroj: čtk

Během prázdnin vyjížděli středočeští hasiči na Kladensku až sedmnáctkrát denněNepřehlédněte