Organizovaná skupina cizinců kradla dřevo

17.5.2022
Redakce

Policie z Vysočiny obvinila trojici cizinců z krádeže dřeva za více než 700 tisíc korun. Organizátor skupiny skončil ve vazbě. V případě odsouzení jim hrozí až pět let vězení.

Dřevo, které končilo v zahraničí, kradli muži u Třeště na Jihlavsku i na Prostějovsku nebo u Vyškova. „Krádež dřeva v lesním prostoru u obce nedaleko Jihlavy se jim stala osudnou a všichni postupně skončili u jihlavských kriminalistů,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Skupinu podle ní organizoval třicetiletý muž, který byl už vloni vyšetřován v souvislosti s jinou majetkovou trestnou činností. Jeho trestní stíhání bylo podmíněně zastaveno. „A až do příštího roku je ve zkušební době,“ uvedla Kroutilová. Dvěma šestadvacetiletým mužům předával informace, instruoval je, kam mají jet, a předával jim vozidla. Auty a technikou pro přepravu dřeva podle Kroutilové skupina disponovala, protože v přepravě dřeva pracuje.

„Třicetiletý muž byl obviněn z pokračujícího přečinu krádeže spáchané formou účastenství jako organizátor,“ řekl vedoucí oddělení obecné kriminality Jakub Pivoňka. Soud obviněného poslal do vazby. Zbylí dva jsou obviněni z pokračujícího přečinu krádeže spáchané formou spolupachatelství a policie je vyšetřuje na svobodě.

„Případ kriminalisté dále vyšetřují. Prošetřují mimo jiné také to, zda nestojí trojice ještě za dalšími krádežemi, které se na našem území staly,“ řekla Kroutilová.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte