• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Osobní auto skončilo ve Velešíně v kolejišti

    Kuriózní dopravní nehodu vyšetřují od pátečního večera policisté ve Velešíně. Řidič osobního auta tam přejel nástupiště železniční zastávky  a sjel s osobním vozem do kolejiště. Osobní vlak, který tudy měl projíždět se podařilo v čas zastavit. Provoz na trati byl na několik hodin přerušen.

    „K nehodě byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Český Krumlov, velešínská jednotka dobrovolných hasičů a podniková jednotka Správy železnic z Českých Budějovic.  Řidič zůstal pravými koly na nástupišti a levými zapadl do kolejiště. Řidič na místě již nebyl, o jeho zjištění a zajištění se postarali policisté,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů s tím, že prvotním úkolem bylo zastavit provoz na železnici.

    „Svědci nehody informovali dispečera Českých drah, který osobní vlak zastavil před vozidlem, nedošlo k žádnému střetu. Ve vlaku cestovalo 12 osob, všichni vystoupili sami na zastávce,“ dodala mluvčí.

    Hasičské jednotky zajistily auto proti pohybu a zkontrolovaly možný únik provozních kapalin. „Následně těžkou technikou podnikové jednotky bylo auto vyproštěno z kolejiště.
    Provoz na trati byl obnoven okolo 21. hodiny,“ doplnila Matějů.

    Co přesně za nehodou stálo je předmětem policejního vyšetřování. Sedmadvacetiletý řidič,kterého policisté zajistili ,měl pozitivní test na drogy.

    Zdroj:vz



    Nepřehlédněte