Ostrava ocení ředitele roku 2022

26.3.2022
Redakce

Ostrava chce ocenit práci ředitelů škol. V závěru letošního školního roku proto poprvé rozdá ocenění Ředitel roku 2022. Návrhy může podat jak odborná, tak i laická veřejnost do 18. dubna prostřednictvím formulářů. Detailní informace naleznou zájemci na webu www.talentova. cz.

„Klíčovým článkem funkčního řetězce vzdělávání je právě ředitel či ředitelka školy. Vzhledem k posledním událostem v podobě pandemie je manažerská funkce velmi náročná a nechceme, aby byla opomíjená. Také díky stovkám hodin práce ředitelů a ředitelek se dařilo a daří zajistit vzdělávání našich dětí na špičkové úrovni. Chceme proto ocenit i manažery škol, kterým se podaří zdravé klima škol zajistit za všech situací, které život přináší. Poslední analýzy České školní inspekce potvrzují, že dobrý ředitel dělá vedle dobrého učitele kvalitní školu, “ uvedla náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Připomněla, že právě díky práci mnohých ředitelů se podařilo zajistit chod škol v době pandemie. „Nyní jsou postaveni před řešení aktuální situace výuky ukrajinských dětí, ke které přistupují se vší zodpovědností a snahou o nejlepší způsob integrace dětí,“ podotkla náměstkyně. Dodala, že cílem je ocenit ředitelky a ředitele, kteří umí vytvořit pozitivní atmosféru ve škole pro žáky, rodiče i pedagogy, přichází s pozitivními změnami a jsou osobním vzorem ostatním.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte