Ostrava oslaví 28. říjen Dnem otevřených dveří

24.10.2021
Redakce

Ostrava se po roční pauze způsobené pandemií koronaviru vrací ke oblíbenému Dni otevřených dveří. Město si touto cestou každoročně připomíná nejen Den vzniku samostatného Československa, ale i výročí otevření budovy Radnice města Ostravy v roce 1930.

Oficiální program začne ve čtvrtek 28. října v 10:00 vzpomínkovým aktem u památníku v Husově sadu v centru města, kterého se tradičně účastní zástupci samosprávy, bezpečnostních složek, politických stran a občanských a kulturních organizací. „Samotný program pro rodiny s dětmi se pak uskuteční mezi 14:00 a 19:00 na Prokešově náměstí a v budově Radnice města Ostravy. Hlavními taháky hudebního programu budou zpěvačka Kaczi a kapela Bandjeez. Kromě nich se návštěvníci mohou těšit na cimbálovou muziku Iršava, Tři Vykřičníky nebo Hipnauticu,“ uvedla mluvčí magistrátu Gabriela Pokorná.

Doprovodný program bude v duchu první republiky. Návštěvníci se tak mohou těšit na historická vozidla a velocipedy, legionářský stan s četníky, historickou poštu či fotokoutek v dobovém stylu meziválečné republiky. Vyzkoušet si mohou jízdu v historických kostýmech se spolkem Elegan. Ve foyer Nové radnice se budou konat módní přehlídky ve stylu 20. a 30. let. Tradičně bude zdarma zpřístupněna radniční věž.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte