• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Ostravany před Vánoci ochrání městská policie

  26.11.2023
  Simona Knotková

  V Ostravě policisté až do Vánoc posílí hlídky. Jde o součást preventivně informační akce Bezpečnější nakupování a parkování, která v sobotu ve městě začala. Preventisté dohlédnou také na bezpečnost ve vytipovaných ostravských obchodních centrech i na vánočních trzích.

  „Preventisté budou v rámci předvánočních nákupů poskytovat nakupujícím jednoduché, ale mnohdy cenné rady, jak lépe ochránit své osobní věci a neupoutat pozornost pachatelů krádeží,“ řekl zástupce ředitele Městské policie Ostrava Richard Váňa. Kromě obchodních center se lidé budou moci setkat s policisty a strážníky také na Ostravských Vánocích. Od 29. listopadu tam budou každou středu odpoledne upozorňovat návštěvníky na vhodná preventivní opatření.

  Primátor Jan Dohnal (Spolu) připomněl, že obdobné akce se v Ostravě konají dvakrát v roce, a to před Velikonocemi a v období adventu. „Chceme obyvatele i návštěvníky města informovat o možnostech, jak efektivně ochránit svůj majetek. Standardní je také zintenzivnění výkonu služby strážníků ve vytipovaných místech. Informace k prevenci i řešení nejčastějších životních situací spojených s ohrožením života, zdraví nebo majetku naleznou zájemci rovněž na webových stránkách Bezpečnější Ostrava. Prevence kriminality je pro bezpečnější město klíčová,“ uvedl Dohnal.

  Akci koordinuje město a podílí se na ní Městská policie Ostrava, Policie ČR a Dopravní podnik Ostrava. Informace k zabezpečení majetku nejen v adventním období se tak budou lidé moci dozvědět i v prostředcích městské hromadné dopravy, kde budou připraveny letáky a spoty.

  „Důvody, proč lidé o svůj majetek v adventním čase při nakupování přicházejí, se zpravidla každoročně opakují. Tašky uložené v nákupním vozíku, peněženka v zadní kapse kalhot, všechny cennosti pohromadě v kabelce, pootevřený batoh, mobil volně v ruce, PIN na lístečku u karty, to vše velmi usnadňuje zlodějům situaci. Na parkovištích pak hraje roli snížená pozornosti lidí, kteří právě ukládají nákup do auta nebo usazují děti do sedaček, případně ponechávají v zaparkovaných vozidlech cenné nebo osobní věci,“ řekl mluvčí strážníků Jindřich Machů.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte