• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Otřesný případ týrání zvířat: Psi byli několik dní zavření v autě

  27.10.2017
  Kamila Steinbachová

  Policisté dostali oznámení, že v ulici K Ládví na Praze 8 jsou již tři dny uzamčení psi v autě. Na místě zjistili, že jeden ze psů byl nakrátko přivázaný vodítkem k opěrce hlavy, druhý se tísnil v přepravce pro kočku, která byla plná výkalů.

  Ke dvěma psům, kteří museli několik dní přečkat v zaparkovaném autě vyjížděli policisté společně s hasiči a strážníky. Podle policejního mluvčího Jana Daňka byli psi v autě rozhodně několik dnů.

  „Okna vozu byla zapařená, jeden ze psů byl na krátko přivázaný vodítkem k opěrce hlavy a druhý zavřený v přepravce pro kočky plné výkalů. Zmiňovaní policisté rozhodli, že bude proveden násilný vstup do vozidla, který provedli hasiči rozbitím okna u spolujezdce. Následně byli psi vysvobozeni a ihned dostali napít, najíst a policisté je vyvenčili,“ uvedl mluvčí.

  Přivolaná veterinářka potvrdila, že jde jednoznačně o týrání zvířat. Městští strážníci poté psi převezli do útulku v Praze 8 Troji.

  FOTO: Otřesný případ týrání zvířat: Psi byli několik dní zavření v autě

  Otřesný případ týrání zvířat: Psi byli několik dní zavření v autě - pejsci 2Otřesný případ týrání zvířat: Psi byli několik dní zavření v autě - pejsci 3Otřesný případ týrání zvířat: Psi byli několik dní zavření v autě - pejsci 4Otřesný případ týrání zvířat: Psi byli několik dní zavření v autě - pejsci 5Otřesný případ týrání zvířat: Psi byli několik dní zavření v autě - pejsci 6
  Další fotky
  Otřesný případ týrání zvířat: Psi byli několik dní zavření v autě - pejsci 7Otřesný případ týrání zvířat: Psi byli několik dní zavření v autě - pejsci 8Otřesný případ týrání zvířat: Psi byli několik dní zavření v autě - pejsci

  Majitelka má opakovaně problémy se zákonem

  „Celým případem se nyní zabývají bohničtí policisté pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Do vozidla totiž podle prozatímního zjištění psy zavřela jednatřicetiletá žena, která má až do roku 2019 zákaz chovat zvířata,“ řekl Daněk.

  Podle něj měla žena poslední problém s policií na začátku září. V Archeologické ulici na Praze 5 totiž nad psy ztratila kontrolu. Ti poté útočili na lidi a tři také zranili. „I v tomto případě jí byli psi odebráni a případ je prošetřovaný pro trestné činy ublížení na zdraví z nedbalosti a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ dodal mluvčí.  Nepřehlédněte