• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Otrokovice oslaví léto hudbou i jídlem

  7.7.2024
  Simona Knotková

  V Otrokovicích na Zlínsku budou v polovině července Otrokovické letní slavnosti. Půjde o 12. ročník.

  Dvoudenní slavnosti nabídnou kromě hudebního programu také přehlídku leteckých modelů, lety vrtulníkem, gastrofestival či závody na pumptracku, sdělila mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová. Vstup na slavnosti, které se budou konat 12. a 13. července, je zdarma.

  V parku před Společenským domem vystoupí v pátek Radek Banga s kapelou, Fast Food Orchestra či David Koller s kapelou. V sobotu se tam představí dechová hudba Vřesovanka, zpěvačka Leona Machálková s kapelou F-dur Jazzband, The People a slovenská skupina Metalinda. „Lidé se mohou těšit na celou řadu jejich hitů, včetně toho nejznámějšího Slnko nevychádzaj. Závěr večera a celých slavností pak bude patřit jednomu z nejlepších Beatles revivalů na světě, kapele The Backwards,“ uvedla dramaturgyně pořadatelské Otrokovické Besedy Alena Velecká.

  Část programu bude v parku před kaplí sv. Anny v Kvítkovicích. „Sobotní odpoledne bude patřit dětem, které se mohou těšit na Divadlo Plyšového medvídka, po něm vystoupí zlínská kapela Podjezd a nakonec cimbálová muzika Kašava. Po dobu konání sobotního programu bude do Kvítkovic zajíždět historický autobus dle platného jízdního řádu a ceníku jako u běžného spoje číslo 55,“ uvedla mluvčí.

  Doprovodný program nabídne v sobotu gastrofestival v parku u Společenského domu. Jeho součástí bude soutěž v pojídání halušek. Připravena bude i výstava děl umělců z otrokovického Fotoklubu. „Z bělovského letiště bude v pátek odpoledne startovat vrtulník, který zájemcům nabídne nevšední vyhlídkový let nad Otrokovicemi,“ uvedla Velecká. V sobotu bude také přehlídka leteckých modelů.

  Otrokovické letní slavnosti se letos rozšíří o Free time zónu Trávníky, kde se 13. a 14. července uskuteční závody v pumptracku. Určené jsou pro amatéry, profesionály i úplné začátečníky. „Utkají se ve třech závodech, z toho jeden světové úrovně pod záštitou mezinárodní cyklistické asociace UCI. Vrcholem této akce bude kvalifikační závod na mistrovství světa za účasti těch nejlepších jezdců z České republiky, Slovenska i Evropy. Účast přislíbila také vicemistryně světa z roku 2023 Sabina Košárková,“ uvedla mluvčí.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte