Otrokovičtí senioři dostanou třetí dávku vakcíny proti koronaviru

22.10.2021
Redakce

Senioři v pobytových zařízeních v Otrokovicích na Zlínsku dostanou posilující třetí dávku vakcíny proti covidu-19. Očkování se tam osvědčilo, letos se tam neobjevil případ nákazy koronavirem, sdělila dnes v tiskové zprávě mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.

V zařízení Senior se budou klienti i personál očkovat třetí dávkou 2. listopadu. Senior má 156 klientů v pobytových službách. „Dobrá zkušenost s očkováním je vyjádřena i velkým zájmem klientů o třetí dávku. Na začátek se přihlásilo 85 procent klientů. Další pak budou proočkováni postupně, protože u nich ještě neuplynula lhůta potřebná pro podání třetí dávky,“ uvedl ředitel zařízení Zdeněk Mikel. V budově C podle něj dosud nebyl koronavirem nakažen nikdo. V budově B evidují poslední případ na přelomu loňského a letošního roku.

Očkování se osvědčilo také v otrokovických domech s pečovatelskou službou. „Senioři v domech s pečovatelskou službou mají o očkování zájem. Sami se dotazují, zda očkování proběhne stejně jako na jaře prostřednictvím mobilního týmu zdravotníků. Domluvili jsme se tedy s týmem krajské nemocnice, který k seniorům dorazí 11. listopadu a zájemce naočkuje. Celkem půjde o přibližně 100 osob v domech v ulicích Hlavní, Nivy a Školní 1299,“ uvedl vedoucí městského oddělení sociální pomoci Kamil Hric.

Ve Zlínském kraji, kde žije asi 580.000 lidí, podali zdravotníci do čtvrtka 608.020 dávek vakcíny proti covidu. Za týden aplikovali téměř 4500 dávek, což je dvakrát více než minulý týden. Zájemců o očkování přibylo, hlavně o posilující třetí dávku. Od pondělka mají lidé nárok na třetí dávku očkování po šesti měsících od poslední dávky. Do té doby byl minimální odstup osm měsíců. Třetí dávku očkování dostalo v kraji podle údajů ministerstva zdravotnictví 3532 lidí, před týdnem jich bylo 897. Ukončené očkování má přes 306.000 lidí.

zdroj: jv/ctkNepřehlédněte