• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Pád kamení dočasně uzavřel úsek cyklostezky u Lokte

    Kvůli popadanému kamení je dočasně uzavřen úsek páteřní krajské cyklostezky Ohře mezi Starým Sedlem a Loktem na Sokolovsku. Informovala o tom krajská koordinátorka cyklodopravy Romana Špindlerová. Jak dlouho omezení pro cyklisty i pěší potrvá, zatím není jasné. Pozemky v uzavřeném úseku mají několik vlastníků a ti se musí na jeho správě a údržbě dohodnout.

    „Cyklostezka je zavřena v úseku od Starého Sedla a mostu do Lokte do Lužní ulice u přečerpávací stanice u mostového propojení do Sportovní ulice. V postiženém úseku stále hrozí pád dalších kamenů, a proto prosíme o respektování uzavírky a nevstupování do označeného prostoru,“ řekl Špindlerová.

    Podle místostarosty Lokte Petra Zahradníčka (TOP 09) pomohli se zabezpečením zasypané stezky loketští hasiči, kteří také prořezali zeleň. Mluvčí Karlovarského kraje Jitka Čmoková v úterý řekla, že pozemky v úseku jsou ve vlastnictví měst Loket a Královské Poříčí, společnosti Sokolovská uhelná, Správy železnic a Lesů České republiky a je na dohodě mezi nimi, kdy a jakým způsobem bude úsek zabezpečen a provoz páteřní cyklostezky na něj bude navrácen. „Situaci intenzivně řešíme a jednáme o možnostech řešení tak, aby uzavírka nekomplikovala výlety místních ani návštěvníků kraje,“ řekla.

    Páteřní cyklostezka Ohře měří zhruba 70 kilometrů. Vede od česko-německých hranic do Šemnice na Karlovarsku. Úsek okolo Lokte je nejfrekventovanějším, vede v těsném údolí řeky podél vody.

    Zdroj: ČTK



    Nepřehlédněte