Palackého náměstí v Kutné Hoře ovládly hudba a film

6.8.2022
Vítězslav Hospes

Jako již tradičně v rámci Hudebního léta a Kinematografu Bratří Čadíků ve dnech 1. – 4. srpna 2022 Palackého náměstí ožilo vystoupením skupin i známých muzikantů (letošní ročník byl osmým v pořadí). Na pódiu se vystřídali a k častému potlesku obecenstvo přiměli Oliverova Dálka (Nymburk), Simulantenbande (Pardubice, Svratka, Čáslav), Martyho Banda (Kutná Hora), Vesper, (Kutná Hora), Luboš Pospišil (Kutná Hora).
Filmy, které postupně diváci shlédli, byly opravdu přitažlivé a kvalitní:
Příšerňákovi 2, Cesta domů, Prvok, šampon, tečka a Karel.
Všichni, kdo se přišli podívat na film
Gump – pes který naučil lidí žit, měli možnost živě se seznámit s jeho hlavním hrdinou, psem Gumpem.

Luboš Pospíšil – živá legenda, která má svému publiku stále co říct…

Před projekci filmů se konal prodej knih scénáristy a producenta Filipa Rožka, který je společně s Naty Jahodou návštěvníkům podepisoval. Finanční výtěžek z prodeje knihy, i drobných upomínkových předmětů klientu klubu Sluníčko (patří pod Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, z.s. Sdružuje zdravotně postižené děti se zdravými sourozenci, rodiči a kamarády) šel na podporu tohoto klubu.
Scénárista Filip Rožek sám přispěl částku 10.000 Kč, na fond Klubu Sluníčko přispěla také Nadace Mikuláše Dačického z Heslova a tak klienti této instituce získali 21.000 Kč na svou činnost.
Letošní výnos z dobrovolného vstupného na filmové produkce se vyšplhal na 14.912 Kč.
Podpora Konta bariéry činila jen za posledních sedm ročníků nezanedbatelných 153 000 Kč. Je jistě dobré uvědomit si, že k tomu přispělo i množství těch, kdo se v průběhu „Kinematografu“ skvěle bavili, posedávali i polehávali po náměstí a vychutnávali si ne zcela běžný prožitek.

Poděkování patří Městu Kutná Hora, všem kteří se podíleli na hladkém průběhu akce a samozřejmě sponzorům, kteří ji finančně pomáhali.


Témata:

Nepřehlédněte