Panattoni žádá změnu územního plánu, rozhodovat se možná bude v místním referendu

13.9.2021
Roman Kořinek

„Vnímáme, že na tomto požadavku investora nepanuje ve městě jednoznačná shoda. Mezi obyvateli jsou pozitivní i kritické hlasy a my nevíme, jak velké procento obyvatel za těmito názory stojí.  I proto jsme začali zjišťovat, za jakých podmínek je možné vyhlásit místí referendum a jak závazné jsou pro zastupitele jeho výsledky,“ vysvětluje starosta.

Právě zastupitelé totiž budou mít rozhodující slovo ohledně požadované změny. Jestli se referendum v Ostrově vyhlásí nebo ne, závisí také na tom, zda je možné ho k této problematice vyhlašovat.

„Mohu obyvatelům Ostrova slíbit, že pokud to půjde, tak referendum vyhlásíme. Určitě to ale nestihneme v termínu nadcházejících parlamentní voleb,“ doplnil Jan Bureš.

V nových halách společnosti Panattoni by mělo vzniknout několik stovek pracovních míst, což by mělo mít příznivý dopad hlavně na ekonomiku ve městě. Zvýšit by se mohl i počet obyvatel Ostrova a jejich kupní síla. To následně samozřejmě přinese vyšší tržby místním obchodníkům a provozovatelům služeb.

„Termín referenda samozřejmě ještě nemáme. Nyní zjišťujeme všechny informace k tomuto procesu a následně rozhodneme o dalších krocích,“ dodal starosta Ostrova.

Zdroj: vzNepřehlédněte