Fotbalisté Pardubic prohráli v sobotním utkání 6. kola první fotbalové ligy s Artis Brno 1:2 a jejich trenér Jan Trousil se po zápase nerozpakoval pojmenovat situaci napřímo. „Vnímám, že jsem v ohrožení. Jsme v profesionálním fotbale a pozice v takový moment samozřejmě nemůže být dobrá,“ přiznal kouč domácích.
Pardubice vstoupily do zápasu slibně, ujaly se vedení a měly i další příležitosti. Zlom přišel po přestávce, kdy Artis třikrát prostřídalo a na hřiště se dostal útočník Alégué, jenž domácí obraně způsoboval značné komplikace. Brankář Pardubic sice jednu jeho velkou šanci zlikvidoval, jenže po vyrovnání se ukázala psychická nestabilita domácího celku. „Hráči jsou z toho zmuchlaní,“ popsal Trousil stav mužstva poznamenaného předchozími nepovedanými výsledky. Osudnou se pak stala chyba po vlastní standardní situaci, po níž Pardubice poslaly soupeře do brejku s fatálními následky.
Trousil zároveň naznačil, že klub jedná o posilách. Tým podle něj potřebuje zkušeného hráče přímo do základní sestavy, přičemž jednání o případných příchodech probíhají.
Na druhé straně panovala pochopitelná euforie. Artis Brno, nováček soutěže, zapsal historicky první ligovou výhru. Trenér Roman Nádvorník přiznal, že první poločas nebyl podle představ a o přestávce musel v kabině výrazně zvýšit hlas. Prostřídání a lepší druhý poločas přinesly obrat. „Celá sezona je pro nás dost hektická, máme v ní hodně poprvé,“ uvedl Nádvorník s tím, že klub hodlá do konce přestupního období přivést ještě dva hráče.
Zdroj: ČTK/redakce


















