Parkoviště ve zlínském Zlatém jablku se rozšířilo o 30 nových míst

1.11.2021
Redakce

Parkoviště ve zlínském obchodním a zábavním centru Zlaté jablko rozšířilo svou kapacitu. Pro veřejnost se otevřelo další podzemní patro, čímž přibude dalších 30 parkovacích míst.

Parkoviště nabízí téměř tři sta parkovacích míst, patří k největším ve městě, je hojně využívané. Auta v něm parkují nejen zákazníci obchodního centra, ale také obyvatelé a návštěvníci krajského města.

Na parkovišti byl nově instalován také nový parkovací systém s monitoringem volných parkovacích míst pomocí kamer. „Součástí jsou i speciální displeje, které budou v každém patře informovat o volných a obsazených místech a navigovat tak řidiče,“ uvedl ředitel Zlatého jablka Jiří Kratochvíl. Osm desítek kamer podle něj přispěje také ke zvýšení bezpečnosti v parkovacím domě.

Modernizace parkovacího domu stála přes tři miliony korun. Dělala se také obnova všech povrchů a výmalba. „Od zahájení provozu parkovacího domu jsme vůbec poprvé upravili ceník parkování. Částku za první a následující hodiny jsme sjednotili. Vyjde tak řidiče na 20 korun za každou hodinu,“ uvedl Kratochvíl. Dosud dávali řidiči v čase, kdy se platilo parkovné, za první hodinu deset korun, za další hodinu 20 korun. Parkovací dům byl otevřený na konci roku 2007.

V centru Zlína se ode dneška zvýšila na třech z šesti parkovišť sazba za parkovné. Více zaplatí řidiči využívající parkoviště nad tržnicí, v Gahurově ulici a u divadla. Nově se také platí parkovné na náměstí T. G. Masaryka, v ulicích Lorencova, Lešetín a na třídě T. Bati v centru města.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte