Pašeráci chtěli přes Česko převézt drogy a pašované cigarety. Přes celníky nepřejeli

24.11.2021
Redakce

Pražští celníci minulý týden zabránili průjezdu pašeráků cigaret přes Česko a v jednom kontrolovaném autě objevili pervitin a desítky tablet s efedrinem, který se k výrobě této drogy používá. Zadržené předali policii k další úkonům trestního řízení.

Sto gramů metamfetaminu, známého jako pervitin, a 30 tisíc rumunských tablet obsahujících efedrin objevili celníci minulé úterý při noční směně, kdy jejich tříčlenná hlídka kontrolovala na Štěrboholské spojce osobní auto Škoda. V něm s čtyřiapadesátiletou řidičkou cestoval jeden Čech a jeden Ukrajinec.

V noci na neděli pak celníci na dálničním odpočívadle u Prahy při kontrole bulharské dodávky, ve které cestovali do Německa muž a žena, našli 10 640 kusů cigaret nejrůznějších značek bez platné české tabákové nálepky. Únik na spotřební dani by činil téměř 35 tisíc korun, uvedla mluvčí celníků Ivana Kurková.

Doplnila, že celníci objevili nekolkované cigarety v nákladovém prostoru dodávky pod krabicemi s nejrůznějším zbožím, pod sedadlem spolujezdkyně a v motorové části vozidla, kde byly ukryty v prostoru určeném pro vzduchový filtr.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte