Pavel Sehnal: Nechceme žít 30 let na staveništi!

18.8.2022
Redakce
Komerční sdělení

Lídr hnutí Aliance pro budoucnost, miliardář Pavel Sehnal, se chce v podzimních volbách opět ucházet o hlasy letňanských voličů. Na kandidátce hnutí Krásné Letňany má vedle sebe zkušené lidi s praxí. A hlavně žádné darebáky a zloděje, kteří by si šli do politiky jen nepoctivě vydět. Společně chtějí zredukovat rezidenční výstavbu v Letňanech a naopak zde rozšířit možnosti pro sportovní vyžití.

Kolik budete mít na kandidátce lidí?

Na kandidátce musí být tolik lidí, kolik je zastupitelů, to znamená v případě městské části Letňany je to 21 zastupitelů, takže nás musí být 21 lidí. My, Aliance pro budoucnost, sázíme spíše na lidi s praxí, to znamená, aby to byli lidé, kteří ve svém osobním, civilním životě mají za sebou nějakou zkušenost, už řídili nějaký odbor nebo svoji soukromou firmu a mají manažerské a i lidské dovednosti.

Sázíte víc na „obyčejné lidi“ než na profesionální politiky?

Nechceme mít kandidátku jenom plnou politiků, protože víme, že politici nejsou tak odpovědní jako ti lidé, kteří přicházejí s osobní praxí z osobního života, kde byli zodpovědní za nějakou oblast – pokud ten člověk pracoval v nějaké firmě a měl na starosti třeba správu nemovitostí, správu budov, tak prostě ví, co všechno taková správa budov obnáší (od různých revizí, otázka odvodu dešťových vod a podobně), zná tu problematiku komplexněji než nějaký „čistokrevný“ politik, který pouze procházel různými stranickými strukturami, ale vlastně se v životě ještě nestačil nic naučit.

Je pro vás důležitý i morální profil vašich spolukandidátů?

Aliance pro budoucnost chce mít na kandidátce lidi se zkušenostmi a s praxí. Ty, kteří se již osvědčili. Nebudou tam lidé, kteří dluží – my všechny naše kandidáty prověřujeme, aby nebyli zatížení dluhy či insolvencí, protože takový člověk nemůže být spolehlivým. Můžeme občanům garantovat, že lidé, které tam dáme, nebudou obyčejní darebáci a zloději, kteří by šli do politiky jen proto, aby si nepoctivě vydělali. Chceme tam lidi, kteří jsou připravení sloužit občanům a předat svoji životní zkušenost ve prospěch městské části.

Máte nějaké zastřešující heslo? Něco, čím chcete oslovit lidi?

Myslím, že z programu je potřeba vypíchnout dvě věci. Ta první je redukování a omezení rezidenční výstavby v Letňanech, protože to nás Letňanské všechny hrozně pálí – co se tam chystá za developerskou bouři je neskutečné a žijte 30 let na stavbě, to by současný majitel bytu ten byt radši prodal a přestěhoval se někam, kde už je všechno zastavěné. Myslím, že tohle je ta úplně nejzásadnější věc.

Druhá věc je otázka toho ponechat Letňany jako zelenou městskou část s dostatkem lesoparků a naopak komunikovat s hlavním městem o rozšíření sportovišť. Praha dříve dávala na sport jednu miliardu. Pomaličku se to snižovalo a teď už je to jen 400 milionů. My bychom chtěli aktivní spoluprací s magistrátem přesvědčit nové zastupitelstvo metropole, aby se v rozpočtu podpora sportu vrátila z těch 400 milionů zase minimálně na miliardu a aby ty peníze směřovaly do větších projektů, ale i do podpory městských částí z hlediska sportovní aktivit. Můžou to být jak velká zařízení, například jsem jmenoval velodrom, ale i různé sportovní plácky mezi domy, aby mladí lidé dnes nebyli odkázáni na to, že hrají e-sport na mobilu, ale aby si skutečně mohli vzít třeba basketbalový míč a jít si házet na koš se svými spolužáky.

Kampaň rozjíždíte naplno už teď, nebo bude postupně gradovat?

Kampaň se rozjíždí v těchto dnech a týdnech – v současné době je to spíše otázka psaní různých příspěvků na sociální sítě.

Kampaň ve smyslu billboardů a jiných outdoorových nosičů reklamy je, s ohledem na jejich cenu, vždy koncentrována do posledních dvou měsíců, protože žádná malá, neparlamentní politická strana, která si peníze musí hledat od svých sponzorů, dárců a podporovatelů – parlamentní strany mají peníze od státu a jsou dotovány státem možná až příliš štědře – tak taková malá strana nemá dostatek peněz a šetří si je na závěrečné dva měsíce, kdy kampaň vrcholí.

 

Pavel Sehnal

Narodil se 1. července 1964 v Praze.

Absolvent ČVUT. Po škole působil jako konstruktér v Tesle Praha, po revoluci se začal věnovat finančnictví a pojišťovnictví. Minulý rok ho časopis Forbes zařadil s majetkem 3,9 mld. Kč na 82. místo v žebříčku nejbohatších Čechů.

Do české politiky vstoupil v roce 2016, obnovil stranu ODA, kterou v roce 2021 přejmenoval na Alianci pro budoucnost. V roce 2018 byl zvolen zastupitelem Prahy 18 za Krásné Letňany.

Má rád cyklistiku a hru na kytaru.


Témata:

Nepřehlédněte