Pečovatelka okradla důvěřivou seniorku o desítky tisíc korun

22.9.2022
Roman Kořinek

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání jednačtyřicetileté ženy ze Sokolovska, kterou obvinili ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Jednačtyřicetiletá žena byla podle policejního mluvčího Jana Bílka zaměstnána jako pečovatelka, přičemž se starala o osmaosmdesátiletou seniorku z menší obce na Sokolovsku.

„Vzhledem ke zdravotnímu stavu téměř devadesátileté ženy měla obviněná přístup k její platební kartě a PIN kódu za účelem výběru finanční hotovosti, na které se měla předem se seniorkou domluvit a vybrané peníze jí poté vždy odevzdat. Obviněná žena toho však využila a z bankomatu provedla několik výběrů hotovosti, ke kterým poškozená žena souhlas nedala,“ popisuje policejní mluvčí.

Neoprávněné výběry z bankomatů prováděla pečovatelka po dobu necelých dvou měsíců, kdy vybrala z účtu poškozené finanční hotovost ve výši téměř sto tisíc korun.

„Značnou část peněz si přitom ponechala pro svou vlastní potřebu. Svým jednáním tak poškozené ženě způsobila škodu přibližně 61 tisíc korun,“ dodal Jan Bílek s tím, že stíhané ženě hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Zdroj: vz/pčr


Témata:

Nepřehlédněte