Peklo na kolejích! Opravy čekají v létě i Klatovskou třídu

29.6.2022
Andrea Jančová

Další opravu tramvajové trati chystá v létě Plzeň. Kromě probíhající rekonstrukce na lince 2 na Koterovské se bude pracovat i na Klatovské třídě. Poškozené úseky kolejiště budou opraveny nebo vyměněny. Pracovat se bude za silničního provozu, průjezd po Klatovské bude ale omezen.

Jedna z největších investic města, kterou zajišťuje Správa veřejného statku města Plzně vyjde městskou kasu na více než 48 milionů korun. „Stav kolejí město průběžně monitoruje a v případě zhoršení stavu připravuje opravu nebo rekonstrukci. Opravy kolejí tak měly na Klatovské začít již loni, ale nabídková cena z výběrového řízení byla příliš vysoká, tak jsme opravu odložili. Stavíme až letos, ale za výhodnějších cenových podmínek,“ řekl náměstek primátora Michal Vozobule.

Tramvajová trať v Plzni -Klatovská

Oprava zahrne několik úseků: od sadů Pětatřicátníků do Tylovy ulice, od Borské do Zámečnické ulice, od Dobrovského do Hruškovy ulice a přejezd v křížení s Mánesovou ulicí. Nejkomplikovanější budou opravy přejezdů, na nichž koleje nejvíce trpí. „Oprava v místech přejezdu kolejí trvá tři týdny a z technologických důvodů ji nelze urychlit. My máme na opravovaném úseku přejezdy Klatovské celkem tři. Nemůžeme ale uzavřít všechny najednou,“ vysvětlil vedoucí Úseku veřejné dopravy a cyklodopravy Správy veřejného statku Jan Hakl. Součástí oprav bude také výměna světelné signalizace.

Klatovská nebude uzavřena, během stavebních prací na kolejišti ale ve směru na Bory budou rozšířeny úseky, kde zůstane pro vozidla pouze jeden jízdní pruh. Další omezení vyvolají opravy přejezdů. Místo tramvají budou jezdit autobusy náhradní dopravy. Zastavovat budou ve většině trasy na provizorních zastávkách u chodníku. Omezení se dotknou i trolejbusů, jejichž tratě křižují Klatovskou. Podrobnosti najdou cestující na webu Plzeňských městských dopravních podniků.

Zdroj :vz, Magistrát města PlzněNepřehlédněte