Jaroš mezi problémy řadí například to, že Piráti cílí mimo své voličské jádro, plán na start kampaně pro mladé lidi a seniory považuje za vytvořený na koleně. Kritizuje i bagatelizování zjevných problémů kampaně nebo Ferjenčíkovo „velmi nevhodné komentování práce novinářů“.
V anketě ohledně projednání Ferjenčíkova odvolání bylo k dnešním zhruba 14:45 pro 63 Pirátů, proti 75, zdrželo se 14.
„Dva měsíce do voleb považuju tento podnět za mimořádně nešťastný. Místo změn v kampani, které jsou potřeba a které děláme, budu muset řešit vnitrostranickou komunikaci. Po volbách odpovědnost samozřejmě vyvodím, pokud nevyhrajeme, tak odstoupím,“ uvedl na fóru Ferjenčík.
Není to přitom poprvé, co se Piráti štěpí kvůli svým členům. Jiskru vnitrostranické bitky zažehla už před časem „pornohvězda“ Pirátů Michaela Krausová. Bývalá šéfka klubu zastupitelů totiž kázala vodu a pila víno. Straníkům zdůrazňovala, jak musí zveřejňovat každou schůzku, sama se přitom tajně scházela s lobbistou. Pirát Jaroslav Němec o ní řekl, že je dětinská a pokrytecká a žádá, aby se vzdala mandátu zastupitelky.
Po volbách na pražský magistrát se stala zastupitelkou za Piráty a jejich předsedkyní. Rok se s rokem sešel a Krausová už šéfkou pražského zastupitelského klubu nebyla. Důvodem byly její tajné schůzky s lobbistou Tomášem Tenzerem z reklamní firmy JCDecaux, který se před soudem zpovídá z podezření na korupci a manipulaci veřejných zakázek. Reklamka, kterou Tenzer zastupuje, dala před volbami Pirátům výraznou slevu za billboardy.



















