Písek do svých škol letos investoval přes 43 milionů

9.9.2022
Jiří Bydžovský

Město Písek investovalo letos do svých mateřských a základních škol více než 43 milionů korun. Většinu investičních akcí se podařilo realizovat během letních prázdnin, některé jsou však tak rozsáhlé, že je bylo třeba zahájit ještě během června a dokončeny budou v průběhu září.

„Největší investiční akcí tohoto roku je druhá etapa rekonstrukce 13. mateřské školy na sídlišti Jih, která zahrnovala zateplení jedné z budov a renovaci vnitřních prostor. Hotova by měla být během září. Náklady na tuto akci se vyšplhaly na více než 14 milionů korun,“ řekla vedoucí oddělení školství Andrea Klimešová.

Další významnou investicí je druhá etapa rekonstrukce 5. mateřské školy na Fügnerově náměstí za více než 12 milionů korun bez DPH. Tady se měnila okna, zateplovala se fasáda, rekonstruovaly se rozvody. Vzhledem k rozsahu prací musel být posunut začátek školního roku na pozdější termín. V závěru prázdnin pak město řešilo problém s dodavatelskou firmou, která se dostala do insolvence a práce nedokončila.

„Na ZŠ T. Šobra během prázdnin probíhaly projektové práce, které později umožní vybudování odborných učeben a komunitní tělocvičny. Náklady na tuto akci dosáhly téměř šesti milionů korun. Na ZŠ T. G. Masaryka během prázdnin upravili velkou tělocvičnu za zhruba 4,4 milionu korun a na ZŠ J. K. Tyla zrekonstruovali rozvody vody a kanalizace v pavilonu tělocvičen za zhruba 3,5 milionu korun. Za více než tři miliony korun byla vybudována příjezdová komunikace k 8. MŠ v Zeyerově ulici,“ uvedla mluvčí města Petra Měšťanová.

Na ZŠ E. Beneše se podařilo zrekonstruovat kanceláře vedení školy a opravit střechu budovy druhého stupně. Na ZŠ Jana Husa zrenovovali například podlahu v tělocvičně a také šatny, které k ní patří. Na MŠ Sluníčko pak během prázdnin pracovala stavební firma na úpravách objektu, díky kterým zde vznikly dvě třídy pro adaptační skupiny sloužící dětem ukrajinských uprchlíků v předškolním věku.

Zdroj:vz

 Nepřehlédněte