Pivovar dá Velkým Popovicím 300 tisíc na infrastrukturu

25.7.2020
Jan Štoll

„Podpisem deklarace jsme nalili novou energii do našeho partnerství a ukázali tak společnou vůli k utužení vzájemných vztahů a posílení spolupráce, která povede ke zvelebení Velkopopovicka pro jeho obyvatele i návštěvníky. Deklarace je v souladu se strategickým plánem rozvoje obce, v mezích udržitelného rozvoje a ochrany přírodního bohatství,“ říká starostka Velkých Popovic Václava Zímová.

Velké Popovice jsou 140 let neodmyslitelně spojeny se značkou oblíbeného a mezinárodně známého piva.

„To se narodilo a vyrostlo ve Velkých Popovicích, z kvalitní vody, surovin a práce místních obyvatel,“ dodává Zímová.

„Velkopopovický pivovar se vždy snažil být dobrým sousedem v místě, kde vaří pivo. Už baron Ringhoffer pomáhal rozvíjet obec a okolí a my v tom pokračujeme. S obcí jsme se dohodli, že budeme společně vyhledávat a realizovat konkrétní projekty, které se zaměří na ochranu přírodních zdrojů, rozvoj infrastruktury a celkově zajistí zlepšení života v Popovicích,“ uvedl technický ředitel Plzeňského Prazdroje Pavel Šemík.

„Aby byla spolupráce co nejefektivnější, vznikne pracovní skupina, která se bude pravidelně scházet, hledat nové náměty spolupráce a vyhodnocovat uskutečněné kroky,“ dodal.

V jakém přírodním koupališti se můžete vykoupat, a kde je voda nevhodná

Pivovar kromě přímé podpory a spolupráce pomáhá Popovicím a okolí i prostřednictvím svého každoročního grantového programu Kozel lidem. Letos v něm ve dvou vlnách rozdělí mezi obecně prospěšné projekty celkem 675 tisíc korun.

V prvním letošním kole pivovar podpořil čtyři projekty: vysazení aleje Leopoldiny Ringhofferové ve Štiříně, letní kino v Petříkově, oslavu 90. výročí založení sboru SDH Lojovice či projekt ČSOP na výsadbu stromů nad Brtnicí, a to celkovou částkou 175 tisíc korun.

Do druhého kola grantového programu přispěje pivovar celkem půl milionu korun.

Energeticky úsporné a levnější. Vědci vyvíjí bytové větrací jednotky s řízením teploty vzduchuNepřehlédněte