Pivovar v Jincích na protest nezavře. Otevřeno bude mít i po vládní zavíračce

9.12.2020
Jan Štoll

„Začíná se to trošku houfovat, lidé přemýšlejí co dál. Zatím se ke mně dostávají informace, že definitivně prostory uzavírají a končí. Někteří se k nám připojí,“ uvedl majitel Jiří Janeček. Konkrétní být ale nechtěl, informace se podle něj budou teprve postupně objevovat na facebooku.

Bary, restaurace a další stravovací zařízení včetně výdejních okének budou muset od středy 9. 12. zavírat ve 20.00 místo 22.00 hodin. Zakázána bude po celý den konzumace alkoholu na veřejnosti a na trzích se nebude smět prodávat občerstvení a alkohol. Vláda zpřísněním reagovala na častá porušování protiepidemických opatření.

pivo_ilustrační obrázek

Pivovary chtějí zachránit české hospody a restaurace. Spustily kampaň

Uzavření restaurací a pivovarů ve 20:00 v předvánoční době je ale podle Janečka stejné jako je zavřít úplně. Míní, že vláda není situaci schopná řešit a restaurace a pivovary si vybrala jako obětního beránka, naopak nacpané obchody, metro a děti ve školách jí nevadí. Provoz restaurací přitom podle Janečka nepředstavuje ohrožení. „My jsme nebyli přeplnění. Návštěvnost se zvýšila, ale lidé mají před svátky jiné priority,“ namítl.

Malý Janek uvaří 20.000 litrů piva měsíčně, zásobí jím hlavně vlastní restauraci. Dodává ho také do okolí a jedné restaurace v Praze.

jš/ČTKNepřehlédněte