Plán na sobotu. Zažít Břevnov, Dejvice a Střešovice jinak

18.9.2019
Fefík

V Praze 6 se program koncentruje do několika lokalit.
Před břevnovskou poliklinikou bude co jíst, pít, na co koukat a co poslouchat. Zasoutěžíte si, vystoupáte na střechu polikliniky a děti mohou dovádět či tvořit. Můžete si odnést břevnovské suvenýry, seznámit se s novými místními podniky i spolky. Akci pořádá spolek Pro Břevnov.

Na rohu ulic Václavkovy a Dejvické a na přilehlé „náměstíčko“ s kaštanem oživí spolek Živé město společně s divadelníky ze skupiny Wariot Ideal a dalšími umělci již pár desítek let zavřený prostor bývalých veřejných záchodků. Odpolední až večerní program přinese netradiční kulturní zážitek v podobě divadelního happeningu, který bude ušit na míru danému prostoru.

Svou „sousedskou lokalitu” vytvoří organizátoři poprvé také v ulici Cukrovarnická a na Šesťáku. Akci bude doprovázet sousedský jarmark, program pro děti a kulturní program.

Malá ochutnávka ze zářijového čísla časopisu SORRY

Zažít Kampus Dejvice jinak

V sobotu 21. září se také koná celodenní akce Zažít Kampus Dejvice před Národní technickou knihovnou. Návštěvníky čekají workshopy, výstavy, promítání dokumentů i sci-fi, mobilní planetárium, roboti, družice, vědecké pokusy i sport! Projít si tak budou moci svět lidské tvořivosti od nápadu k realizaci, od kovadliny k umělé inteligenci!

Ballingův sál NTK se promění díky týmu festivalu Future Gate ve vesmírné kino, ve kterém můžete zdarma zhlédnout legendární trhák Matrix, poslední Spielbergův film Ready Player One nominovaný na Oscara nebo třeba dokument Magion oceněný na festivalu Academia Film Olomouc. Své brány otevře i Testbed pro Průmysl 4.0 a Centrum města budoucnosti CIIRC ČVUT a dovolí vám prozkoumat taje umělé inteligence a poznat roboty, kteří umí mluvit, tančit, nebo dokonce umíchat drink.

Sousedské slavnosti Zažít město jinak oživí na 130 ulic v Praze a v dalších městech.

zdroj: Šestka

FOTO: Zažít město jinak – Dejvice

Zažít město jinak – Dejvice - 11 zažítZažít město jinak – Dejvice - 22 zažítZažít město jinak – Dejvice - 33 zažítZažít město jinak – Dejvice - 44 zažítZažít město jinak – Dejvice - 66 zažít
Další fotky
Zažít město jinak – Dejvice - 0 CIMG3205


Nepřehlédněte