Plavte! V Rakovníku tak už zase prospějete tělu, ale i ekonomice akvaparku

24.2.2022
Táňa Pikartová

Aktuální situace a platná volnější opatření hygieniků to umožňují, zájemci zase mohou chodit plavat. Hodí se to jak sportovcům, tak plavecké hobby veřejnosti, dětem i dospělým.

Sportovci mohli začít s intenzívnějšími tréninky v bazénech pod střechou, podobně jako jejich vrstevníci, soupeři i v sousedních zemích. Jen se zatím ani z Rakovnicka necestuje za závody například do Drážďan nebo Lipska tak, jak bývalo dřív zvykem. Některá zamezující opatření tomu ještě brání v případě mladšího žactva, což platí pro vícero sportů.

Otevřeno má ve finiši AquapRak, rakovnický akvapark. Včetně plaveckého 25metrového bazénu se šesti plaveckými drahami. Areál na nábřeží Dr. Beneše byl koncipován jako zábava pro celou rodinu, a konečně tento záměr může zase plnit. Návštěvníky těší, že drží ceny vstupného. Vedení si je vědomo, že dlouhé covidové měsíce neošidily jen akvapark v tržbách v řádu milionů, ale že finanční vír zanechal stopy i v peněženkách domácností. Navíc i příznivá cena vstupného může být impulzem pro rodiny odstartovat jaro návštěvou akvaparku.

Jak dlouho lákavá cena vstupů do AqupRaku vydrží? Odhadem si nemůže být jistý ani Mgr. Dušan Godeša, jednatel společnosti ÚMK Rakovník, tedy provozovatele rakovnického akvaparku. Protože jen za leden obdržel za energetické náklady, spojené s akvaparkem, fakturu s půlmiliónovou cifrou.

Rakovnický akvapark, pro region už nezastupitelné sportoviště, byl předloni otevřen po potřebné rozsáhlé a nákladné modernizaci. Minulý rok v něm proticovidová opatření umožnila plnohodnotnější sportování a plavání i další služby veřejnosti vlastně až s létem, 3. června mohl otevřít venkovní bazén, akvapark později.

Chcete-li motivovat vaše děti, ukázat jim soutěžící sportovce v bazénu v Rakovníku, poznamenejte si tyto termíny, které následují po mítinku Rakovnický vorvaň (26. 2.): Dále 9. dubna krajská soutěž plaveckého žactva, 15. května Námořnická míle (oficiálně neoficiální mistrovství dálkoplavců), 18. června Středočeský plavecký pohár nejmladšího žactva, 15. října Podzimní krajský přebor na dlouhých plaveckých distancích.

 Nepřehlédněte