Plzeň hostí boxerský zápas o český titul

30.9.2022
Andrea Jančová

Přední český profesionální boxer Vasil Ducár bude v pátek v Plzni obhajovat český titul v křížové váhové kategorii. Sesadit z domácího trůnu se jej bude snažit Václav Pejsar, který s Ducárem před dvěma lety v titulové bitvě prohrál před limitem. Tentokrát ale věří, že uspěje.

‚‚Bude to úplně jiný zápas, nechte se překvapit. Já teď nebudu říkat, jak bude probíhat, ale v hlavě to mám nastavené úplně jinak než v prvním zápase. Rozhodně bude jiný a nemůže dopadnout stejně jako minule. Nebo probíhat stejně. Věřte tomu, že to bude hodně dobré,“ řekl Pejsar na dnešní tiskové konferenci v Praze.

V prosinci 2020 jej Ducár v pražské Lucerně jednoznačně porazil. Pejsar byl poprvé počítaný již v prvním kole a ve třetím rozhodčí duel ukončil. ‚‚Ve své hlavě jsme zápas od začátku do konce viděl stokrát, teď to jen převedu do reality,“ řekl osmatřicetiletý Pejsar, jenž od posledního souboje vyhrál pět z osmi zápasů a naposledy v červnu porazil v Ústí nad Labem Pavla Šoura.

O šest let mladší Ducár je naopak přesvědčený o svém dalším triumfu. ‚‚Uvidíme, jak to bude probíhat. Osobně na game plany moc nevěřím. Každý to má podle mého takticky vymyšlené do prvního úderu. Pak je důležité přizpůsobit se na průběh zápasu. Já jsme připravený,“ řekl Ducár. ‚‚Když si to naplánuju do posledního detailu a pak tam je nějaká odchylka, tak celý game plane rozsype. Člověk musí být připravený na všechno,“ podotkl.

Souboj mezi Ducárem a vyzyvatelem Pejsarem se navíc přesunul i do osobní roviny. Pejsar soka a svého bývalého kamaráda veřejně nařkl, že je lhář a vykládá o něm nepravdy. Konkrétní ale být nechtěl. ‚‚Nejsem u žádného výslechu, ale na tiskovce,“ uvedl Pejsar v narážce skutečnost, že jeho rival je policista z povolání. ‚‚Já chodím i mezi lidi, do dalších gymů a tam o tobě nikdo neřekne nic hezkého, nemáš mezi dalšími boxery dobrou pověst. Dokonce mi píšou a fandí kluci z tvého klubu,“ tvrdil Pejsar. Podle Ducára i jeho trenéra Michala Vančury je to ale nesmysl.

Zdroj :ČTK


Témata:

Nepřehlédněte