Plzeňská ZOO hlásí nové přírůstky!

22.5.2022
Andrea Jančová

Hned čtyři lvíčata jsou novými obyvateli plzeňské Zoologické a botanické zahrady. Lvice Tamika přivedla na svět čtvrtá mláďata, tentokrát dva samce a dvě samice.

Vzhledem k podmínkám probíhají přestavby musí ošetřovatelé mláďata i samici pečlivě sledovat pomocí kamer umístěných ve vnitřních ubikacích. Samice potřebuje mnohem více klidu než při předchozích odchovech. Návštěvníky tak ZOO prosí o trpělivost a pochopení, lvíčata uvidí až s otevřením nového výběhu. Mláďata a samici obvykle spojují chovatelé s ostatními členy smečky ve věku 8 týdnů. O odchodu téměř dvouletých mláďat z předchozího vrhu se již jedná, určitě si ale užijí nějaký čas v novém výběhu. Do modernizovaného výběhu tak už vyběhnou i nová lvíčata.

Lvy berberské chová plzeňská zoo od roku 2002, kdy vznikla i první přírodní rozsáhlá venkovní expozice. Odchovů se ZOO nedočkala od samce Vilíka a samic Zuoiny a Lekyshy (Blanky). Teprve jeho pravnuk Mates z Olomouce s mladými samicemi Tamikou a Neylou z německého Hannoveru dosáhli opakovaných úspěšných odchovů. Modernizace výběhu po stavební stránce spěje do finále, na řadě budou dekorace, výsadba a výsevy, doplnění o naučný a informační systém a navykání lvů na nový vzhled a prostředí. Poté bude výběh slavnostně otevřen a uveden do provozu.

Zdroj :vz, ZOO PlzeňNepřehlédněte