Plzeňské Indiány posílí ofenzivní bek! Na západ Čech míří ze Švédska

25.5.2022
Andrea Jančová

Hokejový klub HC Škoda Plzeň podepsal pro následující sezónu spolupráci s Petrem Zámorským, který v týmu bude plnit důležitou roli útočného beka. Loňský ročník strávil 29tiletý zlínský rodák v elitní švédské soutěži v týmu Örebro.

„Pro roli klíčového ofenzivního beka jsme hledali českého hráče. Máme ještě volnou pozici centra, kam přivedeme nejspíše cizince. Nechtěli jsme naplnit kvótu pro jiné národnosti a taky s ohledem na fungování kabiny jsme chtěli přivést Čecha,“ říká v úvodu sportovní manažer Plzeň Tomáš Vlasák.

„Petra jsme měli v hledáčku a jsme moc rádi, že jsme se domluvili. O jeho kvalitách víme, Martin Straka ho měl v nároďáku a známe ho. V těžké švédské soutěži obstál, hrál pravidelně 18 minut na zápas. Jeho předností je ofenziva, je výborný v přesilovkách, má dobrou střelu, cit na rozehrávku, navíc hraje napravo. Věříme, že zapadne jak do mužstva a kabiny, tak do našeho herního stylu. Podepsali jsme spolupráci prozatím na jeden rok a uvidíme, jak spolupráce bude z obou stran klapat,“ dodává Vlasák.

„Od začátku jednání s Plzní jsem sledoval, jak se kádr vyvíjí. Dává mi to smysl, všechno do sebe zapadá. Ve vedení klubu jsou zkušení bývalí skvělí hráči, kteří vědí, jak tým poskládat. V srpnu to už pak bude na nás, abychom se společně kvalitně připravili na sezónu a pak podávali odpovídající výkony po celou sezónu,“ dodává nová posila Indiánů Petr Zámorský.

Zdroj :vz, HC Škoda PlzeňNepřehlédněte