Milovníci Šumavy sází nový les. Akce se účastní stovky lidí

Stovky lidí se o víkendu sešly na Šumavě, aby společnými silami pomohly zasadit nový les. Akce se uskutečnila v rámci projektu We love Šumava. Milovníci jejích krás si už během uplynulých let měli šanci zakoupit trička a mikiny s příběhem. Tímto pak získali vstupenku na sázení a mohli si svůj strom do šumavské přírody zasadit. Akci už museli organizátoři kvůli epidemii koronaviru několikrát posouvat.

Tři sázení stromů jsou přesunuté do dvou víkendů, další akce se uskuteční v sobotu 12.června. “ Účastníci budou během těchto tří dnů sázet celkem 8 000 stromků. Jde o buky, které poskytly Lesy České republiky. Lesníci zároveň vybrali místo, kam se bude sázet . Sázejí se buky, protože okolní les je smrková monokultura a lesníci tam chtějí vrátit původní dřevinu. Buky tam dříve rostly, bylo tam více smíšeného lesa. Kam se podíváme jsou smrky, což jsme mohli vidět jako problém minulého roku. Kůrovec tady v rámci sucha způsobil opravdu velké škody, vysazením listnatých buků by se tomu mělo zamezit. Lesníci vždycky vytěží nějaký kus lesa, ať ten napadený kůrovcem nebo starý les a obnovuje se tímto smíšeným porostem“, řekl Našemu regionu za organizátory akce Richard Brož.

Místo, které bylo k víkendovému sázení nového lesa vybrané, přišlo o stromy díky větru- obnovuje se tu teď les na smíšený, ve kterém se objeví kromě buků i jedle a břízy.

Návštěvníků akce byly stovky, děti například ocenily, že ke každému kmínku stromu si mohly přidělat cedulku se jménem a třeba za pár let tady ten svůj vzrostlý strom najít.

Projekt #WeLoveSumava vznikl na sociálních sítích v rámci propagace Šumavy už v roce 2012. Jde o komunitu lidí, kteří k ní mají blízký vztah, ukazují lidem její krásy a zároveň se snaží neotřelým způsobem pomáhat. Další akce se plánují průběžně, chystá se například koncert Pro čistou Šumavu – za úklid lesa je vstupenka na koncert šumavského patriota Marka Ztraceného. Organizátoři chystají na podzim další edici triček a také překvapení, které se určitě včas objeví na sociálních sítích.

Zdroj:  Náš region, Andrea Jančová

Dnes, 14:21
Žena z Plzně vyrazila na „nákupy“ vybavena alobalem a dalšími potřebami k obelstění detekčních rámů...
Dnes, 14:09
Rozsáhlý požár zachvátil v úterý odpoledne rodinný dům v obci Maršovy Chody na Tachovsku. S...
Dnes, 13:28
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 13:28
Plzeňská Lékařská fakulta Univerzity Karlovy přijala letos 133 z více než 2 600 uchazečů o...
Dnes, 08:26
Odchovanec plzeňského hokeje Jakub Pour podepsal dvouletou smlouvu s týmem Chicago Blackhawks. Po reprezentačních zkušenostech...
Včera, 15:45
Těžkým zraněním skončila zběsilá jízda na motorce pro osmatřicetiletého muže v Osvračíně na Domažlicku. Na...
Včera, 15:39
Podmíněný trest padl u domažlického okresního soudu. Primáře místní nemocnice uznal soudce vinným z usmrcení...
12.6.2021
Dvě základní školy v Sušici omezily kvůli výskytu koronaviru výuku v některých třídách a děti...
11.6.2021
Ke zmatenému muži vyjížděli policisté do Stříbra na Tachovsku. Mladíkovi se filmová postava zjevila zřejmě...
11.6.2021
Jedním z nejvýznamnějších dnů je pro plzeňský klub 11. červen. Je to totiž den , kdy...
11.6.2021
Osm století historie i současnost šumavského kostela svatého Mořice na Mouřenci u Annína přibližuje nová...
Reklama