Po Plzeňském kraji se rozjedou mobilní očkovací týmy. Pomůžou hlavně ve firmách

Plzeňský kraj a krajská hospodářská komora nabídly pomocnou ruku firmám a nabídly firmám v regionu očkování zaměstnanců. Oslovily celkem na 400 podniků. Pokud budou mít zájem, přijedou k nim mobilní týmy, které budou očkovat třemi druhy vakcín. První vyjely v sobotu.

Cílem je zvýšit proočkovanost zaměstnanců, což by mělo firmám pomoci zajistit nepřetržitou výrobu. Zaměstnanci nebudou muset dojíždět do očkovacích center, vakcíny i pro druhé dávky jsou zajištěné, řekla ředitelka krajské hospodářské komory Radka Trylčová.

Hejtmanka Ilona Mauritzová (ODS) považuje přímé oslovení firem za velmi efektivní. „Mnoho lidí váhá kvůli dojezdové vzdálenosti, pracovní době a času dovolených. Takto dostane větší počet obyvatel možnost se komfortně nechat očkovat u zaměstnavatele, bez nutnosti dojíždět nebo si brát volno z práce,“ řekla.

„Zaměstnavatelé chtějí, aby měli proočkováno co nejvíce lidí. Tím, jak stále chybí pracovníci na trhu, tak se snaží co nejvíce zabránit vzniku ohniska, hlavně po návratu z dovolených,“ řekla. Podle ní testování ve firmách v červenci skončilo, ale zřejmě se v září nebo v říjnu vrátí. Někteří zaměstnavatelé si stále zvou mobilní testovací týmy a požadují testy, aby neměli problémy s plněním zakázek.

Očkování by podle Trylčové hodně pomohlo i v případě agenturních zaměstnanců z ciziny, kterých pracují v regionu desetitisíce. „Podmínkou je, aby měli veřejné zdravotní pojištění. Před očkováním si každého prověříme. Prokáže se kartičkou a my máme on-line přístup do registru pojišťovny,“ řekl Jan Šlajs, ředitel EUC Kliniky Plzeň, která má zatím tři výjezdové očkovací týmy, jediné v kraji. Firmy pošlou klinice dopředu seznam zaměstnanců, které by chtěli nechat očkovat.

„Dnes už vyráží do firem dva týmy, konkrétně do Šťáhlav a Křimic. Po domluvě s krajem očkujeme bez registrace také širokou veřejnost v obcích s nízkou proočkovaností. Příští týden vyrážíme do tří obcí,“ uvedl Šlajs. Cílem je podle něj naočkovat v létě maximum lidí tak, aby se nešířilo příliš jiných mutací a nevytvářely se další.

V Plzeňském kraji už bylo podáno téměř 500 000 dávek vakcín. První dávku dostalo necelých 300 000 lidí, to je téměř polovina všech obyvatel kraje.

Zdroj: ČTK

Dnes, 11:37
Město Plzeň opět zpříjemní konec prázdnin hlavně rodinám s dětmi. I letos připravilo oblíbenou Sportmanii Plzeň...
Dnes, 10:13
Středeční tragická srážka vlaků zvedla na západě Čech obrovskou vlnu solidarity. Poté, co se při...
Dnes, 08:00
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 08:00
K požáru bytu došlo na plzeňském sídlišti Vinice. Z okna bytu v pátém patře v...
Včera, 13:58
Tradiční výletní místo Domažlicka už je opět přístupně turistům. Vrchol Čerchova byl po tři týdny...
Včera, 09:05
Dva vlaky se dnes krátce po osmé ranní srazily na Domažlicku. Tři lidé zemřeli, více...
Včera, 08:58
Šok a doslova děsivý zážitek si odneslo několik zákazníků plzeňského obchodního centra na Borech ve...
Včera, 07:51
Do plzeňského kostela u františkánů se po téměř osmi desítkách let vrací zvon. Váží čtyři...
3.8.2021
Přeštice na jižním Plzeňsku zahajují rekonstrukci střediska volného času a také projektují nový krytý bazén.
3.8.2021
Velká kontrolní akce, do které se zapojili policisté Městského ředitelství Plzeň společně s pracovníky Krajské...
3.8.2021
Pořádný šok zažili cestující nočního autobusu MHD v Plzni na Slovanech. Na zastávce do vozu přistoupila...
Reklama