Viktoria Plzeň slaví. Klub si připomíná 110 let od založení

Jedním z nejvýznamnějších dnů je pro plzeňský klub 11. červen. Je to totiž den , kdy byla před 110 lety v hostinci U Forejtů v Sirkové ulici založena Viktoria Plzeň.

Jubilejní výročí si klub připomněl v pátek a oficiálně zahájil oslavy, které budou pokračovat až do konce roku. Při této příležitosti odhalil klub na pamětním místě Brána borců nové desky hráčů Mariána Čišovského, Davida Bystroně a věrných fanoušků Jakuba Svěráka a Pavla Jirky, kteří předčasně opustili fotbalový svět. Pro veřejnost byla slavnostně otevřena naučná stezka Po stopách 110 let FC Viktorie Plzeň, klub vydal speciální nástěnný kalendář, knihu Jedenáct desítek mapující viktoriánskou historii. Dále chystá unikátní edici poštovních známek, nové fotbalové dresy nebo besedy se školáky. Zahradní architekti Správy veřejného statku města Plzně vytvořili v Kopeckého sadech před Západočeským muzeem květinový kus trávníku ve tvaru loga klubu. Záštitu oslavám poskytli primátor města Plzně Martin Baxa a hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová.

„Je jasné, že Viktorka a město Plzeň patří k sobě, ať již tím, že dělají radost mnoha tisícům Plzeňanů, kteří jsou jejich fanoušky, tak tím, že reprezentují naše město u nás i v zahraničí,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa, který se zahájení oslav v pátek osobně zúčastnil společně s prvním náměstkem Romanem Zarzyckým. „Přeji Viktorce k jejím narozeninám samozřejmě dobrou kondici, mnoho úspěchů a také skvělé fanoušky, kteří ji podrží i v těžších dobách. A já osobně si přeji, aby partnerství mezi klubem a městem vydrželo přinejmenším dalších 110 let,“ dodal primátor.

Nově otevřená téměř čtyřkilometrová naučná stezka provede návštěvníky Štruncovými sady a areálem v Luční ulici. Nabídne celkem 11 zastavení, na kterých se lidé dozví vše o klubových legendách, historii, velkých zápasech nebo přímo o fanouškovské základně. Na každém panelu je i zajímavost z klubového archivu či audiovizuální obsah. Stezka je koncipována i jako soutěž.

Oslavy se promítnou i do podoby nových dresů pro příští sezonu 2021/2022, které Viktoria představí v červenci. V plánu je na podzim i výroční zápas, esportový turnaj pro středoškoláky, besedy na základních školách v rámci projektu Viktorka do škol či speciální video seriál věnující se historii klubu. V uplynulých týdnech zároveň fanoušci hlasovali o čtyřech největších momentech klubové historie, které budou na podzim vyobrazeny na limitované edici pivních plechovek Gambrinus.

Zdroj : FCVP, Plzeň.eu

Dnes, 16:37
Překvapivé rozuzlení má případ poškození auta strážníků Městské policie v Plzni. Necelou hodinu po půlnoci...
Dnes, 15:30
Pro plzeňského Radka Šloufa jsou vzorem například hokejista Jaromír Jágr nebo fotbalista Christiano Ronaldo a...
Dnes, 11:37
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 11:37
Město Plzeň opět zpříjemní konec prázdnin hlavně rodinám s dětmi. I letos připravilo oblíbenou Sportmanii Plzeň...
Dnes, 10:13
Středeční tragická srážka vlaků zvedla na západě Čech obrovskou vlnu solidarity. Poté, co se při...
Dnes, 08:00
K požáru bytu došlo na plzeňském sídlišti Vinice. Z okna bytu v pátém patře v...
Včera, 13:58
Tradiční výletní místo Domažlicka už je opět přístupně turistům. Vrchol Čerchova byl po tři týdny...
Včera, 09:05
Dva vlaky se dnes krátce po osmé ranní srazily na Domažlicku. Tři lidé zemřeli, více...
Včera, 08:58
Šok a doslova děsivý zážitek si odneslo několik zákazníků plzeňského obchodního centra na Borech ve...
Včera, 07:51
Do plzeňského kostela u františkánů se po téměř osmi desítkách let vrací zvon. Váží čtyři...
3.8.2021
Přeštice na jižním Plzeňsku zahajují rekonstrukci střediska volného času a také projektují nový krytý bazén.
Reklama